X
    Categories: Здоров'яНовини

Як підвищити імунітет. Поради лікарів

http://dobryjlikar.com

У холодну зимову пору, коли розгулюються віруси та інфекції, дуже важливо, щоб наш імунітет міг хоча би частково самостійно з ними боротися

Як же його зміцнити?

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я каже, що вітамін С у великих дозах не підвищує імунітет, як було прийнято вважати раніше.

«Довгий час вважалося, що це може мати профілактичний ефект, але так і не було доведено дослідженнями. Взагалі понаднормове надходження будь-яких вітамінів і мінералів не працює задля зміцнення імунітету», – каже чиновниця.

І для того, щоб захисні сили організму могли працювати на повну силу у першу чергу рекомендує збалансовано харчуватися.

«Тобто ключовим тут є не конкретні продукти в щоденному меню, а саме культура їжі.

По-перше, ніколи не пропускайте сніданку, обіду і вечері, а перекуси на ходу залиште в минулому.

По-друге, не відмовляйтесь від сезонних і місцевих продуктів.

По-третє, сміливо скорочуйте вживання цукру, солі, алкоголю та споживайте лише необхідну кількість калорій», – розповідає Уляна Супрун.

Крім того, медики кажуть, що негативно на імунітет впливають стреси, переживання. Тому варто їх уникати, щоб організм став міцнішим.

Важливу роль відіграє рухова активність. Адже без руху в організмі трапляються застої, кисень погано надходить у кров, відповідно – мало збагачує клітини поживними речовинами.

Тому зарядка вранці гарантує заряд хорошого настрою на весь день.

Посилює імунітет також загартовування. Однак тут слід бути обережним і не лізти без підготовки у крижану воду. Цей процес повинен бути поступовим.

Якщо дотримуватись цих кількох правил, організм стане сильнішим і йому буде легше протистояти вірусам.

Марічка Курило: журналістка