У Львові встановлять меморіальну таблицю діячам ОУН

На фасаді будинку № 20 на вул. Городоцькій встановлять меморіальну таблицю борцям за волю України, членам ОУН Василю Біласу та Дмитру Данилишину
     619  

Відповідне рішення ухвалив учора виконавчий комітет Львівської міської ради. Відкриття таблиці відбудеться в суботу, 23 грудня, під час вшанування 85-х роковин від дня страти Василя Біласа та Дмитра Данилишина.

Як розповів Олег Гринюк, провідник Львівської обласної організації українських націоналістів, відкриття меморіальної таблиці відбудеться о 12.00.

«В цьому році виповнюється 85 років, як Василь Білас і Дмитро Данилишин були страчені в колишній тюрмі «бригідки». Ми подали ідею, були довгі переговори, і міська рада допоможе у встановленні таблиці, за що ми дякуємо», – зазначив Олег Гринюк, провідник Львівської обласної організації українських націоналістів.

Також, зі слів Олега Гринюка, крім відкриття таблиці, у п’ятницю, 23 грудня, традиційно о 07.00, члени ОУН запалюватимуть лампадки біля пам’ятного знаку тюрми «бригідки» у Львові на знак вшанування пам’яті полеглих героїв у боротьбі за Українську самостійну соборну державу. Відтак, після відкриття і посвячення таблиці, на Янівський цвинтар вирушить автобус. Там о 13.30 біля могил героїв відбудеться панахида, урочисте покладання квітів, запалення лампадок та коротке віче. «Також вшануємо пам’ять 28 українських націоналістів, розстріляних у 1942 році», – додав Олег Гринюк.

Довідка. 23 грудня 1932 року у Бригідках було страчено двох бійців ОУН – Василя Біласа (21 рік) та Дмитра Данилишина (25 років).