Самбірські медики протестують, мер просить грошей у області

Лікарі Самбірської ЦРЛ вже три місяці не отримують зарплати
     885  

Сьогодні обурені люди на півгодини перекрили одну із головних вулиць міста. Так намагалися привернути увагу влади до проблем із фінансуванням.

Станом на зараз їм винні 13 мільйонів 400 тис грн..

Мер Самбора Юрій Гамар у коментарі «Львівській газеті» розповів, що вже провів перемовини із Львівською ОДА:

«Я поговорив із головою ЛОДА Олегом Синюткою, директором департаменту охорони здоров’я Іриною Микичак та директором департаменту фінансів Олегом Демківим. Наголошую, що медиків фінансують із держбюджету. Ми можемо лише дофінансувати, якщо є така потреба чи можливість».

Натомість у ЛОДА пояснили, що причина заборгованості – у недостатній оптимізації лікарні. Тобто у скороченні працівників.

Юрій Гамар каже, що щороку кількість працівників лікарні таки зменшується, але, щоб досягнути бажаного результату, потрібен час:

«Я думаю, тут не можна рубати з плеча. Бо це люди, які годують свої родини».

Критичність ситуації мер також пояснює тим, що у Самбірській лікарні лікуються люди із сусідніх районів, тоді як їхні органи місцевого самоврядування не оплачують за цих пацієнтів в повному обсязі:

«Якщо, скажімо, у нас пролікувалися люди із Старосамбірського, Турківського, Мостиського районів на кілька мільйонів, а вони закладають в бюджет по 250 тисяч на рік, то це дуже мало. Мотивують тим, що не дають до нас скерування. Але ж пацієнти  такі були».

Цьогоріч Самбірська міська рада виділила медикам 8 мільйонів гривень. Для порівняння – на усі дороги міста, які у дуже поганому стані – лише 1 мільйон.

«Та навіть якщо ми зараз від чогось відмовимось і знайдемо ще мільйон-другий, це не змінить ситуації, бо 13 мільйонів ми точно не знайдемо», – каже Юрій Гамар.

У Самборі сподіваються на підтримку Львівської ОДА. Тим часом працівники лікарні не готові довго чекати. Деякі активісти кажуть, що хочуть отримати позитивне рішення вже до середи. В іншому випадку погрожують серйознішими страйками.