Львівські рятувальники отримали тренувальний комплект від поляків (фото)

У рамках програми «Polska Рomoc 2017-2018» на навчально-тренувальному полігоні Львівського державного університету безпеки життєдіяльності відбулось відкриття багатофункціонального тренажера для практичної підготовки рятувальників
     487  

Як повідомляє  Головне управління ДСНС України у Львівській області, головною перевагою комплексу є можливість створення реального ефекту, що виникає під час пожежі в житлових будинках. Цей комплекс слугуватиме потужним підсиленням практичної складової навчального процесу, на ньому кожен майбутній рятувальник зможе випробувати себе та відпрацювати набуті теоретичні знання. Близько 20 таких тренувальних комплексів функціонує на території Польщі, і ще 2 за її межами, один з них – в Україні.

Комплекс є багатомодульним тренажером контейнерного типу, вагою 31 т. Складається він з приміщень, оснащених спеціальним обладнанням і пристроями, що дозволяють виконувати тренувальні вправи з тактики рятувальних дій та пожежогасіння. Конструкція тренажера дозволяє перенести його на будь-яке місце з відповідно підготовленою основою та скласти у вигляді корпуса.

З’явився такий комплекс у Львові в рамках виконання Програми «Польська допомога 2017-2018» та реалізації міжнародного проекту «Підтримка системи навчання добровільної пожежної охорони, а також підвищення кваліфікації державних рятувальних служб України», яка фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

Учасниками програми є Головна школа пожежної охорони м. Варшави, Республіка Польща, Головне управління ДСНС України у Львівській області, Львівська обласна організація «Добровільного пожежного товариства України» та Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. Головна школа пожежної охорони м. Варшави передала комплекс Україні безоплатно, як гуманітарну допомогу.

В урочистостях з нагоди відкриття комплексу взяли участь генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський, заступник директора департаменту міжнародного співробітництва Міністерства закордонних справ Республіки Польща Марек Куберський, представники Головної школи державної пожежної служби у Варшаві, заступник директора Департаменту – начальник управління організації пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів ОРС ЦЗ Коротинський Петро, представники партнерів проекту, а також очільники головних управлінь ДСНС України у західному регіоні.