Ліміт на безподаткові посилки з-за кордону. Чого чекати

Нещодавно парламент ухвалив закон – обмежити безподаткове ввезення товарів в Україну. Відтепер – три посилки в місяць вартістю до 150 євро кожна на одного одержувача
     2136  

Українці на таке нововведення обурилися. Адже кожна посилка після третьої буде обкладатися ПДВ – 20%, митом – 10%. За деякі товари порахують також акциз. При тому неважливо, яка вартість буде «позалімітної» посилки – податок треба сплатити навіть за найдешевший товар.

Раніше одержувач мав сплатити ПДВ, мито та акциз тільки у тому випадку, якщо посилка коштувала дорожче, ніж 150 євро, та й то лише за конкретну суму перевищення. Жодних обмежень щодо кількості таких посилок не було.

У парламенті вирішили, що чимало людей, котрі займалися продажем товарів із-за кордону таким чином ухилялися від сплати податків. Такі «бізнесмени», вважають чиновники, за місяць заробляють десятки тисяч гривень. Тож вирішили обмежити їм таку можливість.

Отож, якщо ваші три перші посилки з-за кордону будуть дорожчими, ніж 150 євро, вам доведеться заплатити в бюджет трохи більше 30% від суми перевищення. А за кожну наступну податок стягуватимуть від всієї суми вартості.

Тепер закон має підписати Президент, після чого він офіційно увійде в дію. У Порошенка кажуть, що зміни почнуться вже з 1 січня 2018 року. Однак деякі логістичні компанії наголошують, що це може статися лише у 2019 році. Швидший запуск нововведення в дію порушує принцип стабільності у податковому законодавстві.  Оскільки у підпункт 4.1.9 Податкового кодексу передбачає, що зміни в елементи податків і зборів не можуть вноситися пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду.

До речі, статистика свідчить, що за цей рік українці отримали в середньому по 13 імпортних посилок.