«Водоканал» доповість про стан водогонів, аби було розуміння, як запобігти надзвичайним ситуаціям, – Свінціцький

Завтра, 12 грудня, під час засідання інженерної комісії Львівської міської ради керівництво «Львівводоканалу» прозвітує про стан водогонів, які перебувають на балансі комунального підприємства
     842  

Про це повідомив заступник голови комісії, депутат фракції «Народний контроль» Віталій Свінціцький, який ініціював запрошення комунальників на засідання.

«Практично на три доби 20 тисяч львів’ян, що проживають у Личаківському районі залишилося без води. Це надзвичайна ситуація, до якої, до речі, місто виявилося не готовим. Для прикладу, машини почали завозити воду у район лише в неділю, хоча аварія на водогоні «Плугів-Львів» трапилася ще у ніч на суботу. Окрім того, це дуже серйозне попередження. Зараз без водопостачання були 20 тисяч містян. А завтра без води може залишитися півміста», – коментує Віталій Свінціцький.

За його словами, комунальники мають не лише пояснити причини аварії, а й чітко описати реальну картину із львівськими водогонами, аби вирішити, як запобігти критичним ситуаціям у майбутньому.

«Водогін, на якому сталася аварія, був капітально відремонтований лише у 2009 році. Тому є питання до якості такого ремонту. Чому вже через вісім років експлуатації маємо такі великі проблеми. А ще повинні чітко знати, яка реальна ситуація з іншими водогонами, в якому вони стані, чи є критичні місця. І що потрібно, аби їх закрити. Гроші? В якій кількості? Чи можливо їх отримати з держбюджету?» – говорить депутат.

Він нагадав, що в жовтні відбулася виїзна нарада комісії на очисні споруди Львова. Тоді стало очевидним необхідність напрацювати комплексну програму розвитку і підтримки «Водоканалу», що передбачатиме оновлення та модернізацію очисних споруд міста, міських і магістральних мереж.

«Це має стосуватися і водогонів. Адже, як уже говорив раніше, якщо раптово прорве каналізацію чи  Львів на довго залишиться без водопостачання – і сміття, і брак автобусів видадуться за квіточки. Як показала сміттєва криза, треба діяти на випередження, бо проблему легше і дешевше попередити, аніж потім вирішувати», – резюмував Віталій Свінціцький.