«Водоканал» доповість про стан водогонів, аби було розуміння, як запобігти надзвичайним ситуаціям, – Свінціцький

Завтра, 12 грудня, під час засідання інженерної комісії Львівської міської ради керівництво «Львівводоканалу» прозвітує про стан водогонів, які перебувають на балансі комунального підприємства
 |    579  

Про це повідомив заступник голови комісії, депутат фракції «Народний контроль» Віталій Свінціцький, який ініціював запрошення комунальників на засідання.

«Практично на три доби 20 тисяч львів’ян, що проживають у Личаківському районі залишилося без води. Це надзвичайна ситуація, до якої, до речі, місто виявилося не готовим. Для прикладу, машини почали завозити воду у район лише в неділю, хоча аварія на водогоні «Плугів-Львів» трапилася ще у ніч на суботу. Окрім того, це дуже серйозне попередження. Зараз без водопостачання були 20 тисяч містян. А завтра без води може залишитися півміста», – коментує Віталій Свінціцький.

За його словами, комунальники мають не лише пояснити причини аварії, а й чітко описати реальну картину із львівськими водогонами, аби вирішити, як запобігти критичним ситуаціям у майбутньому.

«Водогін, на якому сталася аварія, був капітально відремонтований лише у 2009 році. Тому є питання до якості такого ремонту. Чому вже через вісім років експлуатації маємо такі великі проблеми. А ще повинні чітко знати, яка реальна ситуація з іншими водогонами, в якому вони стані, чи є критичні місця. І що потрібно, аби їх закрити. Гроші? В якій кількості? Чи можливо їх отримати з держбюджету?» – говорить депутат.

Він нагадав, що в жовтні відбулася виїзна нарада комісії на очисні споруди Львова. Тоді стало очевидним необхідність напрацювати комплексну програму розвитку і підтримки «Водоканалу», що передбачатиме оновлення та модернізацію очисних споруд міста, міських і магістральних мереж.

«Це має стосуватися і водогонів. Адже, як уже говорив раніше, якщо раптово прорве каналізацію чи  Львів на довго залишиться без водопостачання – і сміття, і брак автобусів видадуться за квіточки. Як показала сміттєва криза, треба діяти на випередження, бо проблему легше і дешевше попередити, аніж потім вирішувати», – резюмував Віталій Свінціцький.