МОЗ визнало вину жидачівських лікарів у смерті 12-річного тернополянина

Результати перевірки долучать до кримінальної справи, яку порушили за фактом смерті дитини
   Тетяна Дзяма   1359  

У Мінздоров’я вважають, що Роман Кулак помер саме через непрофесійні дії медиків. Усі лікарі, які брали участь у шпиталізації хлопчика, допустилися помилок на кожному етапі.

За словами батька померлого хлопчика Володимира Кулака допомогу його синові надавали 8 лікарів. Сім із них – це лікарі вузької спеціалізації, восьмою була лікарка, яка робила Роману УЗД.

Нагадаємо, 12-річний Роман Кулак із Тернополя влітку потрапив у Жидачівську районну лікарню зі скаргами на біль у животі. У хлопчика був заворот кишок, але помилки місцевих медиків потягнули за собою неправильний діагноз та втрату часу. Через кілька днів Ромчик помер, а його батько досі бореться за те, щоб покарати винних лікарів.Пізніше дитину транспортували у львівський «Охматдит», та лікарі не змогли врятувати життя.

Трагічний випадок згодом розслідувала КЕК від департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Результати показали, що лікар вчасно не виявили причини важкого стану хлопчика. Та й навіть той діагноз, який вони визначили, лікували неправильно. Медики не спрацювали злагоджено, дитину не оглянули всі лікарі та не зробили необхідної діагностики. Коли ситуація погіршилася, у своїх діях не консультувалися із обласними фахівцями.  А до Львова відправили хлопчика без відповідного спеціаліста.

Нещодавно нардеп Ірина Суслова повідомила, що жидачівські медики досі не покарані. А через лікарську помилку їх лише відправили на курси підвищення кваліфікації.