Українець намагався вивезти до Польщі старовинні монети (фото)

11 монет царської Росії вилучили митники на кордоні
     1851  

Сьогодні, 8 грудня, громадянин України автомобілем Volkswagen Passat прямував з України у Республіку Польща як водій через пункт пропуску «Шегині». Для перетину кордону обрав смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор», чим заявив про відсутність будь-яких товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню й оподаткуванню або які належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлені заборони чи обмеження.

Під час митного контролю транспортного засобу в працівників митниці виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню. У подальшому під час огляду автомобіля у відділені для дрібних речей (підлокітник) салону автомобіля виявили монети: монети царської Росії номіналом 5 копійок 1763 року, 1764 року, 1788 року, монета царської Росії (номінал не встановлений) 1788 року, дві монети царської Росії номіналом 2 копійки 1842 року. Загалом – 11 монет.

Згідно з ч. 1 ст. 197 МКУ, у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та митне оформлення їх здійснюють контролюючі органи на підставі документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень. Таким документом є свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей, яке подають контролюючому органу під час вивезення за межі митної території України. Його до митного контролю громадянин не надав.

Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого статтею 471, Митного кодексу України. Монети вилучено, їх скерують на експертизу.