Сьогодні в Україні відзначають День місцевого самоврядування

День місцевого самоврядування відзначають у нашій країні щорічно 7 грудня
     1528  

Саме цього дня, 7 грудня 1990 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про місцеве самоврядування».

Свято встановлено згідно з Указом Президента України «Про День місцевого самоврядування» від 25 листопада 2000 №1250/2000, «…враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності».

Місцеве самоврядування в Україні – це право територіальної громади – мешканців села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Ця форма публічної влади, яку реалізують територіальні колективи та сформовані ними органи щодо питань місцевого значення, здійснюється на основі використання окремого виду публічної власності – комунальної (муніципальної).

Місцеве самоврядування територіальні громади сіл, селищ, міст здійснюють і безпосередньо, і через сільські, селищні, міські ради та їхні виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста. Територіальна громада – це мешканці, який об’єднує постійне проживання в межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Представницькими органами місцевого самоврядування є ради.