Наступного року на проекти-переможці Громадсього бюджету у Львові виділять 25 млн грн

Сьогодні, 7 грудня, на сесії Львівської міської ради затвердили перелік проектів – переможців громадського бюджету м. Львова на 2018 рік
     377  

«Рекордна сума іде на наступний рік»,- наголосив Андрій Садовий, міський голова Львова, повідомляє прес-служба ЛМР.

Громадський бюджет –це механізм, із допомогою якого львів’яни можуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету. Для цього спершу мешканці пропонують цікавий проект, а потім їхню ідею підтримують (або не підтримують) львів’яни своїми голосами. Схожі бюджети участі дуже поширені у США та європейських країнах. В Україні цей механізм уже діє в низці міст, зокрема в Сумах, Черкасах, Полтаві, Чернігові, Вінниці й навіть у містечку Турка Львівської області.

Нагадаємо, у 2017 році мешканці подали 294 проекти на суму 234 980 407 грн. з них 259 проектів пройшли попередню модерацію, отримали позитивні оцінки та були допущені до голосування. За проекти громадського бюджету у 2017 році проголосувало 72 061 мешканців та було віддано 109 389 голосів.

Читайте також: Завершено голосування за проекти Громадського бюджету. Трійка лідерів

Відповідно до результатів голосування, до фінансування за кошти спеціального фонду міського бюджету міста Львова у 2018 році рекомендовано 38 проектів на загальну суму 25 737 173 грн. 4 великих на суму 10 430 184 грн. та 34 малих на суму 15 306 989 грн. Затверджені до фінансування проекти будуть реалізовані протягом 2018 року.

Голосування за проекти Громадського бюджету тривало  з 1 до 15 листопада. Проекти, які виносять на Громадський бюджет, повинні реалізовуватися з метою покращення інфраструктури міста і бути корисними для громади.

Список переможців можна переглянути тут.

Нагадаємо, Громадський бюджет у Львові стартував минулого року. У 2017 році дещо змінились правила.

Перша важлива зміна стосувалася фінансування. Від цього року кошторис малих проектів може сягати 500 тисяч, а не 200 тисяч, як було торік.

«У нас є дві категорії проектів. Малі стосуються облаштування вулиць, кварталів чи районів. Минулого року максимальна сума на їх фінансування становила 200 тисяч. Великі проекти мали бути загальноміськими із сумою фінансування до 3 млн грн. Однак на практиці багато великих проектів стосувались окремих районів і їхні кошториси були до 500 тисяч. Аби не створювати зайвої конкуренції серед великих проектів ми підняли верхню суму малих», – пояснює начальник відділу громадського партнерства Орест Файфурка.

Чекало на охочих написати проект для Громадського бюджету і певне спрощення – цього року у формі на підтримку проекту, який мав подати автор на етапі реєстрації проекту, не потрібно було вказувати паспортні дані тих, хто поставив за нього свій підпис.

Ще одна важлива зміна – розширення географії Громадського бюджету Львова. З 2017 року можна було пропонувати проекти для реалізації у Рудному, Винниках і Брюховичах.

«Це усе Львів. Але у попередньому положенні не було потрібного уточнення і виникла плутанина», – зазначає посадовець.

Водночас починаючи з 2017 року не можна подавати проекти, що стосуються ремонтів бюджетних установ. У міській раді це пояснюють тим, що бюджетні установи, як от садки чи школи, часто залучали до голосування адмінресурс і таким чином були одразу в виграшному становищі.