«Заборона на в’їзд Шереметі до Польщі залишається в силі», – Ващиковський

У МЗС Польщі відреагували на інформацію про те, що Святослава Шеремету, попри заборону Варшави, впустила Німеччина
     527  

Заборона на в’їзд до Польщі секретарю Державного комітету з питань увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святославу Шереметі залишається в силі, нам не відомо про мотиви, на які опирався німецький консул, котрий видав йому шенгенську візу. Про це у вівторок, 5 грудня, заявили у Міністерстві закордонних справ Польщі у відповідь на інформацію про в’їзд Шеремети до Німеччини, – передає Польське радіо.

Як з’ясувало польське дипломатичне відомство, хоча у зв’язку із забороною в’їзду на терен країн діє також заборона в’їзду до Шенгенської зони, така ситуація не виключає можливості видачі державою Шенгенської зони особі, щодо якої діє заборона, «так званої візи Шенген з обмеженою територіальною юрисдикцією». У МЗС Польщі додали, що йдеться про випадки, коли цього вимагає інтерес держави або є особливі гуманітарні міркування.

«Нам не відомо про мотиви, на які опирався консул Федеративної Республіки Німеччина, котрий видав таку візу українському чиновнику, відповідальному за блокування пошукових робіт та ексгумацій останків польських жертв воєн та переслідувань на території України та безпосередньо причетному до увічнення збройних формувань, які колабораціонували з ІІІ Рейхом», – зазначили в МЗС Польщі. Водночас у відомстві додали, що заборона в’їзду для Шеремета на терен Польщі «залишається в силі».

Нагадаємо, 4 грудня Святослав Шеремета повідомив, що йому вдалося в’їхати на територію Шенгенської зони. Про це він написав із летовища Берлін-Шьонефельд, де, за його словами, без проблем пройшов паспортний контроль.

18 листопада Святослав Шеремета дізнався, що з подачі МЗС Польщі йому заборонили на рік в’їзд до Республіки Польща та в країни зони Шенген. Він пов’язував таку заборону з так званим «чорним списком» міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського. За словами польського міністра, до цього списку мали потрапити українці, які тимчасово заблокували проведення пошукових робіт польськими науковцями на території України.

Читайте також: Чому «чорні списки» українців є загрозою передусім самій Польщі