Порошенко відзначає День Збройних сил України на Львівщині

Президент України Петро Порошенко сьогодні перебуває у Львівській області
     1293  

Петро Порошенко відвідав Міжнародний центр миротворчості та безпеки у Львівській області, де зустрівся з українськими воїнами та привітав їх із Днем Збройних сил України.

Зокрема, під час зустрічі з воїнами Порошенко вручив їм державні нагороди до дня ЗСУ та присвоїв військові звання.

Серед іншого, глава держави наголосив на необхідності створення гідних умов розміщення та проживання військовослужбовців. І розповів, що за два роки планує «переселити 25 тисяч військовослужбовців із наметів чи запліснявілих радянських казарм у сучасні і комфортабельні помешкання».

Зокрема, Порошенко повідомив, що вже розпочалося будівництво 91 гуртожитку першої черги, а у другій половині наступного року буде збудовано ще 93 гуртожитки.

«За останні два роки майже дві з половиною тисячі військовослужбовців у Збройних силах отримали квартири. Ще більше двох тисяч помешкань збудовано для тих, хто служить в Національній гвардії, Службі безпеці, на кордоні, у Спецслужбі транспорту», – сказав Петро Порошенко. При цьому він повідомив, що Верховна Рада проголосувала закон, який підпорядковує Спецслужбу транспорту Міністерству оборони.

У присутності українських воїнів Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців та членів сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов’язків військової служби».

Окрім того, Порошенко повідомив, що тим, хто цього року воював в зоні АТО, виплатять одноразову грошову премію.

«Тим, хто був на першій лінії – ми домовилися по 5 тис. грн., тим, хто на другій лінії, – по 3 тис. грн. І будемо продовжувати роботу над підвищенням рівня соціального захисту українських військовослужбовців», – зазначив він.

Петро Порошенко також розповів, що з різних відомств, в тому числі з Національного банку України, Збройним силам передали реабілітаційні центри. Нині у Львівській області завершується модернізація і ремонт реабілітаційного центру, що працюватиме для допомоги військовослужбовців, які зможуть відпочивати там з родинами.

Під час робочої поїздки до Львівської області Петра Порошенка відбулася передача воїнам ЗСУ сертифікатів на 40 одиниць медичних машин «Хаммер» – у рамках допомоги від США.

Як зазначила Посол США в Україні Марі Йованович, 40 сучасних автомобілів, обладнаних для медичної допомоги, які сьогодні офіційно передали українським воїнам, дозволять підвищити рівень реагування та готовності. «Ці «карети швидкої допомоги» є символом нашої безупинної, відданої підтримки задля покращення спроможності України берегти її найцінніший ресурс – відважних та відданих чоловіків і жінок, що захищають свободу своєї держави», – додала вона.

«Усі сорок автівок роз’їдуться відразу звідси по бойових бригадах в зоні проведення АТО. І з першого дня працюватимуть на українське військо, українського воїна», – зазначив глава держави. Він подякував присутньому на заході виконавчому віце-президенту компанії AM General з питань міжнародних оборонних програм Лоуренсу Платту за цей важливий для наших воїнів внесок.

Протягом 2016-2017 років США передали Збройним Силам України 45 медичних «Хаммерів». Автомобіль може перевозити до чотирьох поранених на ношах або шести сидячих. Кабіна для пацієнтів обладнана системами опалення та кондиціювання, а також системами подачі кисню для шістьох хворих.