Для знешкодження медичних відходів у Львові встановлять інсенератор

Інсенератор забезпечить знешкодження медичних відходів, які утворюються в медичних закладах Львова
     837  

На виконання Комплексної екологічної програми на 2017-2022 роки для Львова, затвердженої ухвалою міської ради від 27.04.2017 №1881, у міському фонді охорони навколишнього природного середовища на 2018 рік передбачено мільйон гривень на встановлення модульного комплексу (піролізного інсенератора) для утилізації медичних відходів. Про це інформує Управління екології та ландшафтного планування.

Відповідальний за виконання – управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Інсенератор забезпечить знешкодження медичних відходів, які утворюються в медичних закладах м.Львова, що, своєю чергою, повністю вирішить проблему поводження з такими відходами у місті.

Медичні відходи є факторами прямого й опосередкованого ризику забруднення довкілля, а також виникнення інфекційних та неінфекційних захворювань серед населення.

До медичних відходів належать використані перев’язувальні матеріали, одноразові шприци та системи, рукавички, халати, рентгенівські плівки, інфіковані відходи харчових блоків, заражена кров, шматки шкіри, видалені органи, прострочені, фальсифіковані та конфісковані лікарські препарати тощо, що утворюються у лікарнях, поліклініках, диспансерах, хоспісах, медичних навчальних закладах, ветеринарних клініках, аптеках, оздоровчих та санітарно-профілактичних установах, судово-медичних та інших лабораторіях, на станціях швидкої допомоги і переливання крові.

Медичні відходи не можуть бути віднесені до побутових відходів, так як, вони містять велику кількість токсичних сполук (насамперед цитостатичні препарати, антибіотики та інші лікарські препарати) і радіоактивні речовини.