Холодна вода у Львові здешевшає вже цього місяця

Однак за повірку лічильників доведеться платити самостійно
     1241  

http://expres.ua

Тарифи переглянули  через прийняття Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

А відповідно до нього виконали перерахунок вартості тарифів 40 водоканалів, після чого звідти вилучили витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку.

Тож у Львові холодна вода та водовідведення тепер коштуватимуть 12,95 грн/м3 , а не 13,42 як було раніше.

«Ідея, аби повірку лічильників проводили їхні власники, не нова. Так було до лютого 2016 року. Потім вартість цієї послуги розбили рівномірно на три роки – термін, після завершення якого обов’язково потрібно повіряти індивідуальні засоби обліку, і заклали по кілька копійок щомісяця у тариф. У нинішньому тарифі – це 47 копійок на кожному використаному кубічному метрі води», – зазначили у ЛМКП «Львівводоканал».

Тож львів’яни тепер мають самостійно дбати про повірку лічильників. Варто пам’ятати, що з моменту роз пломбування на повірку відводиться 30 днів. Протягом цього часу за воду будуть нараховувати середній показник за останні три місяці. Якщо ж повірку приладу не провели вчасно, тоді – згідно із нормою, залежно від кількості зареєстрованих у квартирі людей.

У службі ремонту та повірки водолічильників ЛМКП «Львівводоканал» проводять попередній запис тих, кому треба провести повірку, узгоджують з ними зручну дату і час:

«Із 8-ї до 13-ї години демонтують, далі повіряють у власній сертифікованій лабораторії в присутності спеціаліста з Держстандартметрології, який підписує висновок про придатність для подальшого використання засобу обліку. А після обіду – з 14-ї до 17-ї години – приносять і встановлюють лічильники їхнім власникам. Також фахівці підприємства надають послуги з повірки лічильників без демонтажу – просто на місці з допомогою переносної проливної установки».

До речі, коштуватиме повірка та ремонту засобів обліку води залежно від діаметра, кількості лічильників, потреби робіт з демонтажу-монтажу.