У Познані відкрили виставку про Львів

Археологічну виставку «Врятовані скарби підземного Львова» вчора, 30 листопада, відкрили в Археологічному музеї міста Познань
     2458  

Виставка розповідає історію міста через найновіші знахідки археологів від початку 2000-х років. Загалом до огляду представлено кілька сотень артефактів від VII і до ХІХ століття, які розказують про щоденне життя львів’ян.

«Основа виставки – прості побутові речі: глечики, глиняний та скляний посуд, горнятка, дитячі свищики, люльки тощо. Ці речі були дуже важливі для львів’ян, це те, чим вони користувались щодня і що цінували. Вони якнайкраще передають історію міста протягом століть», – розповіла кураторка виставки Наталка Войцещук.

Є в експозиції і рідкісні та цікаві знахідки, як-от давньоруські енколпіони ХІІ-ХІІІ ст., бронзова фігурка блазня з XIV ст., олов’яно-свинцева таця XV-XVI ст. з найдавнішим відомим історикам гербом Львова, вибитим на металі. Історію Львова крізь призму археологічних знахідок розповідають 30 тематичних банерів. Окрім цього, виставка доповнена репродукціями давніх планів Львова, панорамними видами міста, а також фотографіями з місць розкопок фотомитців Віталія Грабара та Романа Шишака, та картинами відомих митців: Оксани Андрущенко, Тараса Беняха, Володимира Богуславського, Галини Дудар і Лесі Квик.

Познань стала п’ятим містом Польщі, у якому експонується виставка. Раніше вона була представлена у Кракові, Любліні, Варшаві та Вроцлаві.