Синоптики розповіли, якою буде погода на Львівщині взимку

Перший тиждень зими область зустріне зі снігом
   Марічка Курило   6780  

За прогнозами Українського гідрометцентру, цьогорічна зима, порівняно з попередніми, буде теплою та помірно вологою.

В окремі періоди варто очікувати вторгнення холодного арктичного повітря з Північного Заходу. Тоді сніжитиме, аж до утворення снігових заметів і хуртовин, а супроводжуватиметься усе це вітром.

Наразі вже відомо, що перший сніг, який затримається на Львівщині цієї зими, випаде з 2 по 6 грудня. Це з Південного Заходу прийде Балканський циклон, його атмосферні фронти і принесуть із собою сніг.

«У цей період у гірських частинах Львівщини вночі очікується похолодання до -8 градусів. У Львові очікують не більш ніж 5 градусів морозу. Саме стільки, щоб сніг трохи полежав і люди потішилися настанню зими», – прокоментувала «Львівській газеті» керівниця відділу метеопрогнозів Львівської гідрометеостанції Олена Смалюх.

Однак тішитися справжній зимі мешканцям Львівщини доведеться недовго. Уже з кінця 6 грудня сніг перейде у мокрий сніг, і, можливо, навіть у дощ. До десятого грудня очікують незначного потепління – до +6.

Загалом, за словами синоптиків, погода взимку на Львівщині буде мінливою. Зокрема, заввідділу довгострокових прогнозів Гідрометеорологічного НДІ НАН України Вазіра Мартазінова прогнозує, що цієї зими варто очікувати частих стрибків температур, а відтак – і ожеледиці. За її словами, середньомісячна температура в Україні у грудні буде 3-5 градусів нижче за нуль. У січні та лютому стовпчики термометрів опустяться ще приблизно на 5 градусів. У новорічну ніч синоптик прогнозує короткочасне потепління і відсутність опадів.