Серіал «Свати» заборонили в Україні (доповнено)

Держкіно скасувало державну реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони серіалу «Свати»
     1348  

Про це повідомив на своїй facebook-сторінці голова ДержКіно України Пилип Іллєнко.

Згодом цю інформацію підтвердили й на facebook-сторінці Держкіно:

“Держкіно скасувало державну реєстрацію та визнало недійсними прокатні посвідчення, видані на всі сезони телесеріалу «Свати», знятого з участю російського актора Федора Добронравова, внесеного до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Рішення було прийняте відповідно до статті 15 Закону України «Про кінематографію», пункту 12 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року № 1315, наказу Міністерства культури України від 28.11.2017р. № 1257 «Про доповнення (оновлення) Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України» та його оприлюднення на офіційному веб-сайті.

Таким чином, Держкіно скасувало державну реєстрацію та визнало недійсними прокатні посвідчення, видані на такі назви:
1. «Свати 1», реж. Морозов. Ю.;
2. «Свати 2», реж. Яковлєв А.;
3. «Свати 3», реж. Яковлєв А.;
4. «Свати 4» (1-16 серії), реж. Яковлєв А.;
5. «Свати 5», реж. Яковлєв А.;
6. «Свати. Життя без гриму (роб. назва: «Свати. Як це було», реж. Долбілов С.;
7. «Свати 6» (реж. Яковлєв А., Радзюкевич Е.).”

Нагадаємо, нещодавно на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» Служба безпеки України надала Міністерству культури список діячів культури, дії яких створюють загрозу національній безпеці України. До цього списку, зокрема, потрапив і Федір Добронравов – актор, який зіграв одну з головних ролей у серіалі «Свати».

Зазначимо, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» внесено зміни до Закону «Про кінематографію». Ним передбачено, що Держкіно відмовляє у видачі або припиняє дію вже виданого державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів зокрема, якщо одним з учасників фільму є фізична особа, включена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, складає Міністерство культури України на підставі звернень Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.