Рівень довіри до Громадського бюджету залежить від якості реалізації проектів, – Веремчук

Фінансування Громадського бюджету потрібно збільшувати, щоб максимально якісно реаліазовувати проекти-переможці конкурсу, що додаватиме довіри і популярності цій ініціативі
     737  

Про це заявив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук під час дискусії «Громадський бюджет як приклад розвитку Львова» від «Твоє місто».

«За статистикою, третина із поданих на конкурс проектів стосуються освіти, навчальних закладів та їхніх територій. Тому потрібно не лише збільшити фінансування Громадського бюджету до 3% бюджету розвитку Львова, а й пропорційно розділити кошти, аби створити конкурентне середовище у різних сферах. Зокрема, я пропоную 1% скерувати на реалізацію освітянських проектів, 1% – на великі проекти, 1% – на громадські, так звані інноваційні проекти. Саме від того, наскільки якісно місто реалізовувати проекти, залежатиме ріст довіри до Громадського бюджету», – пояснив він.

Також він додав, що цінність Громадського бюджету не лише в нових ідеях, які подають львів’яни, а й у тім, що він допомагає окреслити середовище лідерів серед громади.

«Їхні ідеї – чудова підказка для чиновників, депутатів, які іноді за ямами, старими дахами, гостроаварійними ситуаціями не можуть поглянути за горизонт міського «побуту». Натомість автори проектів показують, що потрібно розвивати в місті. Переконаний, що автори проектів мають входити у громадські ради, задавати ритм місту. Зараз ми створили не просто майданчик для ідей, а майданчик, де можуть проявити себе ініціативні люди, лідери громади, які з часом будуть не лише пропонувати ідеї, а й безпосередньо реалізовувати їх, задаватимуть ритм розвитку Львова», – переконаний Веремчук.