У Малайзії відзначили річницю Голодомору (фото)

У найпрестижнішому університеті Малайзії, Малайя, відкрили виставку, присвячена Голодомору в Україні 1932-33 рр. – "Страчені голодом. Невідомий геноцид українців" (Execution by Hunger. The Unknown Genocide of Ukrainians)
     1924  

Офіційне відкриття експозиції відбулося сьогодні, 28 листопада.

Виставка розповідає про життя України до 1932 року, про сталінську політику щодо України, а також представлено архівні документи та свідчення очевидців, яким вдалося пережити ті жахливі події.

У радянські часи згадувати про Голодомор була забороненою, і лише після розпаду СРСР про нього почали говорити публічно. Та навіть зараз події 1932-33 років залишаються невідомими, відзначив під час відкриття Посол України в Малайзії Олександр Нечитайло.

“Зараз трендова тема – це фейкові новини, коли публікується або цілковита неправда, або напівправда. У часи Голодомору радянська пропаганда показувала світові щасливих українських фермерів, які задоволені від колективізації. Реальність же була протилежною – українці вмирали від голоду. Я радий, що ці часи у минулому і зараз ми можемо представити світові правду”, – наголосив Олександр Нечитайло.

Польський історик, що живе в Малайзії, професор Богдан Копанський відзначив, що Голодомор був значно жорстокішим геноцидом, аніж Голокост, але незважаючи на це, комуністична влада не понесла жодного покарання. Понад те, і надалі створюється позитивний міф про сталінські часи, досі є багато людей, які у нього вірять.

Виставка підготовлена благодійним фондом “Україна 3000” і вперше була презентована у 2007 році в Європарламенті у Брюсселі. Після цього експозиція побувала в Аргентині, Німеччині, Мексиці, Нігерії, Перу, Таїланд, Великобританії, США, Сингапурі, Швейцарії та інших країнах.

Експозиція демонструється у Малайзії вперше.