Читай українське: користувачі соцмереж долучаються до нового флешмобу

Флешмоб #читайукраїнське започаткував Український інститут книги
     2208  

Серед перших, хто долучився до флешмобу – міністр культури Євген Нищук. Політик читає книгу «Як у тіні».

«Розпочати флеш-моб #читайукраїнське я хочу книгою «Як у тіні» видання Артбук. Це спроба подивитися на особу-феномен Георгія Якутовича крізь призму однієї з проілюстрованих ним книг «Тіні забутих предків». Це подорож уявним та химерним світом українських Карпат Івана, Марічки, Палагни та Мольфара… подорож у глибини народних вірувань через перо геніального художника. Цього літа разом з командою Pavlo Gudimov, які і створили цю книгу, я був саме там, у місцях, де творив Якутович, де він надихався силою гір та лісу, де й народжувались ті неймовірні образи, які назавжди увійшли в історію української культури», – пише міністр культури на своїй facebook-сторінці.

А директорка Інституту книги Тетяна Терен читає одне з перших в Україні практичних видань для працівників державного сектора – «Адміністратегію» Ізабели та Мачея Кішіловських.

Долучились до флешмобу і «професійні читачі», зокрема письменниця Оксана Забужко.

«…ОК, флешмоб, то й флешмоб). Книжок я, як кожен «професійний читач», зазвичай читаю по кілька паралельно (для різних цілей), – а «неперервним тлом» останні 1,5 місяці щасливо, наче з рідною людиною, прожила з нарешті-вперше-виданою-без-цензури «Леся Українка. Листи 1898-1902» від Видавництво «Комора» – навіть у Парижі, попри напружений графік, викроїла годинку заскочити в Музей д’Орсе вмисне на те, аби перевірити дещо з «французьких вражень» Лариси Петрівни, про що, дасть Біг, напишу ще колись окремо))» – пише  вона на своїй сторінці у Facebook. І долучає фото з книгою.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко також прийняв виклик.

«У вільний від роботи час захопився останнім романом Юрія Винничука «Лютеція». Не буду нічого писати про цей роман. Прочитайте краще самі і складіть свою думку. Читайте українську книгу, підтримуйте українське, бо воно того варте!» – пише політик на своїй сторінці. Втім, виконав він не усі умови флешмобу. Оскільки виклав лише фото книги.

Книгу виклав на своїй сторінці і прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Це бестселер професора Гарвардської бізнес-школи Клейтона М. Крістенсена «Дилема Інноватора».

«Сьогодні ми багато говоримо про інновації, рівняємося на успіх тих, хто не просто йде в ногу з часом, а випереджає час – технічно, технологічно, інформаційно. Та ми майже не бачимо наскільки складним є цей інструмент – інновації. Вони можуть підняти на космічні висоти, а можуть розбити вщент – в залежності від мети, з якою вони запроваджуються. І це також треба знати, бачити і вчитися. І я вчуся – на кращому досвіді, на яскравих прикладах – рідною мовою», – написав він.

Нагадаємо, за умовами флешмобу, учасники мають написати кілька речень про книжку українського видавництва, яку вони зараз читають, або прочитали недавно. До тексту також слід долучити фотодоказ – ви з книгою. Щоб участь вам зарахувалась, у дописі обов’язково треба поставити хештег #читайукраїнське і передати комусь естафету.