Пацієнти, які не підпишуть декларації із лікарями, не зможуть лікуватися безкоштовно

Платити доведеться навіть за послуги первинної ланки
     17981  

http://www.vz.kiev.ua

Вже з січня 2018 року в Україні починає діяти медична реформа. У МОЗ наголошують – шукати собі лікаря варто вже. Як тільки у закладі зявляється приписна кампанія, пацієнт під час першого візиту має повідомити, з яким лікарем хоче підписати договір.

Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про свої відносини з лікарем. Тож фінансування медичних послуг буде здійснюватися саме на основі цього документа.

Важливо, що у ситуаціях, коли людина потребує екстреної меддопомоги, лікар повинен її надати, незалежно від того – підписана така декларація чи ні. Однак така схема працюватиме лише до 2020 року. Тоді ж, коли медична реформа запрацює повністю, лікар має право відмовитися обслуговувати пацієнта, який відмовляється підписувати декларацію.

Пояснюють це тим, що з 2020 року медик буде отримувати гроші виключно за тих пацієнтів, з якими мають договір.

«Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги, не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості», – кажуть у Міністерстві охорони здоров’я.

Щодо спеціалістів вузького профілю, тобто вторинної і третинної ланки, то ще два роки вони працюватимуть у звичному режимі.

Однак уже з 2020 Національна служба охорони здоровя буде сплачувати і за їх послуги, які увійдуть в програму медичних гарантій.

«Ці послуги будуть надавати безоплатно, якщо пацієнт звернувся за направленням сімейного лікаря або терапевта чи педіатра», – наголошують у МОЗ.

Разом з тим, обирати собі спеціаліста і навіть заклад пацієнт також має право самостійно.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада прийняла медичну реформу. В результаті медична реформа гарантує українцям абсолютно безкоштовно послуги екстреної, первинної та паліативної допомоги. За словами в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, не потрібно буде платити також за лікування дітей до 16 років, термінову хірургію та медичну реабілітацію.