Сьогодні – Всесвітній день дитини

Всесвітній день дитини проголошено Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 1954 року
     2131  

20 листопада – важлива віха у становленні прав дитини. Цього дня 1959 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини, а 1989 року – Конвенцію про права дитини.

З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначають річницю прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Тема Дня 2017 року – #KidsTakeOver (Нехай керують діти)

Цього року ЮНІСЕФ запрошує дітей з усього світу зайняти лідируючі позиції у ЗМІ, сферах політики, бізнесу, спорту та надати підтримку мільйонам своїх однолітків, у яких немає можливості ходити в школу, яким загрожує небезпека і які опинилися далеко від рідного дому.

У святкуванні Дня дитини в громадах, а також на місцевому і державному рівні можуть брати участь батьки, викладачі, лікарі, політичні та релігійні лідери, активісти громадянського суспільства, керівники компаній і підприємств, співробітники засобів масової інформації, а також молодь і самі діти.

Всесвітній день дитини є чудовою нагодою для захисту прав дітей та розвитку середовища, дружнього до дітей у всьому світі, шляхом діалогу й активних дій.