Кабмін затвердив Стратегію реформування лісової галузі

Відповідне рішення «під килимом» протягнули на вчорашньому засіданні уряду
   Єлизавета Чип   3308  

Джерело: volynnews.com

Документ, який наступні п’ять років буде дороговказом для реформування лісової галузі, розробило Державне агентство лісових ресурсів України. 7 листопада проект Стратегії Агентство представило профільним міністерствам, відомствам та громадськості  у представництві Світового банку.

«Я дуже рада, що завдяки у тому числі і міжнародним проектам, ми спільно з Державним агентством лісових ресурсів активніше включаємося в цю тему і до нас все більше приходить розуміння нагальної необхідності реформування галузі (…), – перед презентацією Стратегії зазначила заступниця міністра агрополітики Ольга Трофімцева. – Сьогодні ми (Мінагро, – ЛГ) більше в ролі спостерігачів і будемо раді побачити презентації експертів».

Під час обговорення фахівці розкритикували проект реформування і рекомендували його доопрацювати. Мовляв, документ не відповідає статусу національної лісової стратегії та не має довгострокових рішень проблем лісового сектору.

Читайте також Реформація, деградація чи профанація? Як Держлісагентство хоче реформувати лісову галузь

Попри це, питання «Про схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року» вже цього тижня з’явилося в порядку денному уряду.

Це означає, що профільне міністерство – Міністерство агрополітики, внесло правки та затвердило проект Стратегії. Проте до вчорашнього засідання Кабінету Міністрів цей виправлений документ не бачили ані Держлісагентство, ані дотичні міністерства. Міністри голосували за прийняття Стратегії у «списку», тобто її затвердили без представлення та обговорення (у відео з  1:02:24).

До слова, на Урядовому порталі досі немає ані слова про затвердження Статегії реформування лісової галузі.

Чому цей документ виправляли та приймали в умовах секретності? Чому минулого тижня фахівцям та громадськості представлена Стратегія редакції Держлісагенства, а не Міністерства агрополітики? Чому виправлений Мінагрополітики документ без погодження з Держлісагентством, Мінекології, Мінекономіки та Мін’юстом «всліпу» протягнули через Кабмін? Про «підкилимні» ігри «Львівська газета» розкаже згодом…