9 ідей, як бюджетно добратися до гірськолижних курортів Європи

Зима у Європі: Польща, Італія, чи, можливо, Андорра?
   Уляна Куйдич   5516  

Не знаю, як ви, але я знаю тільки дві категорії дорослих людей, які радіють снігу посеред листопада – це лижники та сноубордисти. Особисто я люблю біатлон. Дивитись. Бажано в теплі й без жодних опадів. Якщо ж для вас перший сніг – привід усміхнутись і замріяно уявити себе десь на схилі, «Львівська газета» підготувала підбірку європейських гірськолижних курортів, де можна побувати, не витративши кілька середньомісячних зарплат. Тому Буковелю в тексті не буде (сарказм).

Татри

Татри – це найвища частина Карпатських гір, а в народі їх часто називають «бюджетними Альпами» через типові пейзажі. Що у польські, що у словацькі Татри зі Львова можна добратись дуже навіть бюджетно. Тож уже традиційно наш огляд розпочинаємо з Польщі.

У польській частині цього гірського пасма центром є містечко Закопане, а добиратися туди найзручніше через Краків. Зі Львова до Кракова зараз оптимально доїхати електричкою Інтерсіті Львів-Перемишль, а в Перемишлі пересідати на наступний потяг до Кракова. Кого не лякає «атракціон» на пішому переході у Шегинях, то цю частину мандрівку можна здешевити ще більше – електричкою або маршруткою їхати до кордону, далі пішки в Польщу, і знову автобусами-маршрутками до Перемишля.

З Кракова до Закопаного їздить Polskibus і на зиму можна спіймати квитки по одному злотому в один бік.

До центру словацьких Татр – Попрада зі Львова зручно добиратись автобусно-залізничним перевізником Leo express – зараз на січень є багато квитків по 12,5 євро в один бік.

Чехія

Ще одна країна по-сусідству, яка може слугувати чудовим напрямком для подорожі на нарти. Найпопулярніший гірськолижний курорт країни, Шпиндлерув Млин, розташувався лише за 130 км від столичної Праги. Як їхати до Праги? Є два варіанти.

Перший. Уже згаданим Leo Express. Зі Львова – це 14 годин комбінованим рейсом автобус плюс потяг за ціною 18,7 євро в один бік.

Інший варіант – летіти до Вроцлава, а далі автобусом. Так, квитки зі Львова до Вроцлава можна купити по 430 грн (15 євро), а далі на автобус до Праги – всього за 9 злотих (тобто за 2 євро).

Альпи

Утім справжні Альпи до Львова теж стали ближчими. У жовтні до міста Лева почав літати італійський перевізник Ernest, і один з його напрямків – Бергамо – біля Мілана й недалеко від Доломітових Альп.

На зиму є ще багато квитків по 49 євро в один бік.

Далі з Мілана за 10 євро можна добратись автобусами Flixbus у центрі провінції Больцано, де і розташовані Доломітові Альпи.

Якщо ж летіти з Польщі, то тут вибір маршрутів суттєво зростає. Так, у той же Мілан (і в аеропорт Мальпенса, а не Бергамо) є квитки по 6 євро в один бік з Катовіц.

Андорра

Одна з карликових європейських країн, що розташована між Іспанією та Францією, не є популярним напрямком для українських туристів. А дарма. Тим паче, що гірськолижні курорти Андорри вважають одними з найбюджетніших в Європі.

Добратися сюди також можна бюджетно, якщо летіти в сусідні країни.

Наприклад, з Варшави до Барселони можна добратись за 15 євро в один бік.

А з Барселони до Андорри можна доїхати прямим автобусом за три години і трохи більш ніж 30 євро в обидва боки (квитки в обидва боки коштують майже так само, як квиток в один бік).

Можна також добиратись з боку Франції, тим паче – там неподалік і французькі Альпи. Понад те, у Тулузу з Варшави зараз є квитки по 10 євро.

Туреччина

Країна, яка в нас асоціюється виключно з теплим морем і оллінклюзівом, насправді має і гірськолижні курорти. Одні з найпопулярніших розташовані біля міста Кайсері, а сюди відносно бюджетно можна добратися турецьким лоукостом Pegasus. Заодно можна відвідати химерну Кападокію, з Кайсері до Гьореме – буквально рукою подати, кілька годин місцевою маршруткою – і ви на місці.

Альтернатива – курорт Улудаг за 150 км від Стамбула, а за бажання і Кайсері, і Стамбул можна поєднати в одній подорожі – все одно рейси зі Львова виконуються зі стиковкою в найбільшому турецькому місті.

Так, зі Львова до Стамбула є квитки за 80 дол. в обидва боки.

А внутрішні рейси по Туреччині можна спіймати і зовсім за копійки. Так, до Кайсері є рейси по 9 дол. в один бік.