Лісничого відсторонили з посади через убивство червонокнижної рисі

Лісничий Устеріцького лісництва ДП «Рахівське лісове дослідне господарство» Володимир Кабаль із сином Михайлом вполювали рись та тетерука.
   Єлизавета Чип   1591  

Обидва види занесені до Червоної книги України.

Василь Кабаль поєднує роботу лісничого із посадою голови районного товариства мисливців та рибалок «Говерла», а син є його заступником. Про новий трофей лісничого-мисливця у групі Facebook «Небайдужа Рахівщина» повідомив лісничий Карпатського біосферного заповідника Василь Шемота.

За даними Червоної книги, рисей в українських Карпатах лишилося усього 350 особин. Одна з причин зникнення виду – браконьєрський відстріл.

Щодо тетерука, то в Україні поширений лише один його вид. У 1970-их роках цих птахів нараховували понад 66 тисяч, однак до 2007-го їх популяція зменшилася до 13 тисяч.

І рись, і тетерука охороняє не лише українське, а й європейське законодавство. Вбивство лісничим задля розваги рідкісних тварин обурило соцмережі.

Джерело: facebook.com

Держлісагентство ініціювало службове розслідування і до його завершення відсторонило Василя Кабаля від виконання посадових обов’язків: «Незаконний відстріл тварин є злочином, за який передбачена відповідальність, зокрема, за вбивство червонокнижних видів тварин передбачена кримінальна відповідальність.

Держлісагентство жорстко засуджує будь-які подібні дії, особливо, якщо вони могли бути вчинені працівниками лісової галузі України».