Лісничого відсторонили з посади через убивство червонокнижної рисі

Лісничий Устеріцького лісництва ДП «Рахівське лісове дослідне господарство» Володимир Кабаль із сином Михайлом вполювали рись та тетерука.
 |  Єлизавета Чип   1206  

Обидва види занесені до Червоної книги України.

Василь Кабаль поєднує роботу лісничого із посадою голови районного товариства мисливців та рибалок «Говерла», а син є його заступником. Про новий трофей лісничого-мисливця у групі Facebook «Небайдужа Рахівщина» повідомив лісничий Карпатського біосферного заповідника Василь Шемота.

За даними Червоної книги, рисей в українських Карпатах лишилося усього 350 особин. Одна з причин зникнення виду – браконьєрський відстріл.

Щодо тетерука, то в Україні поширений лише один його вид. У 1970-их роках цих птахів нараховували понад 66 тисяч, однак до 2007-го їх популяція зменшилася до 13 тисяч.

І рись, і тетерука охороняє не лише українське, а й європейське законодавство. Вбивство лісничим задля розваги рідкісних тварин обурило соцмережі.

Джерело: facebook.com

Держлісагентство ініціювало службове розслідування і до його завершення відсторонило Василя Кабаля від виконання посадових обов’язків: «Незаконний відстріл тварин є злочином, за який передбачена відповідальність, зокрема, за вбивство червонокнижних видів тварин передбачена кримінальна відповідальність.

Держлісагентство жорстко засуджує будь-які подібні дії, особливо, якщо вони могли бути вчинені працівниками лісової галузі України».