24 яворівська бригада має нову нарукавну емблему

В основу розробки покладено уявлення про почесне найменування 24 ОМБР, традиції та місце дислокації бригади
     2044  

24 ОМБр імені короля Данила має нову нарукавну емблему. Головним у ній став Галицький лев, що спинається на скелю – символ Галицько-Волинської держави короля Данила. Про це інформує прес-служба 24 ОМБр імені короля Данила.

Кольорова гама емблеми підкреслює її приналежність до механізованих військ Сухопутних військ ЗСУ, колір яких – захисний. Місце дислокації бригади – м. Яворів Львівської області й однойменний полігон – мають власну символіку: гербом Яворова є золоті яворовий листок і човен у червоному полі геральдичного щита.

Девіз обрано латиномовний, оскільки церемонія коронації короля Данила відбувалася за Ватиканським каноном. Латина не суперечить національній традиції та символіці і є класичною мовою геральдики, – пояснюють у прес-службі.

Головна особливість символіки бригади – ім’я видатного державного діяча і полководця Середньовіччя, першого короля в національній історії Данила Романовича.

Почесне найменування бригади підкреслює визнання потужної Галицько-Волинської держави світовими правителями, і передовсім Святим престолом Ватикану, визнання ролі Данила у протистоянні монголо-татарській навалі. Вже тоді Галицько-Волинська держава, що охоплювала мала майже усю нинішню територію України, виступила як форпост перед загрозою зі Сходу для європейської цивілізації.

Малюнок корони короля Данила відтворено за малюнками й описами, які залишив, зокрема, М.С. Грушевський. Серед них – переказ, що корона Данила була перероблена на митру священнослужителів, що це нині втрачена реліквія, церемоніальний головний убір владик Перемиської єпархії.

Таким чином, символіка 24 ОМБР розкриває глибокі військові і державницькі традиції Галичини.