Оформити допомогу при народженні дитини можна через Інтернет

Кабмін упорядкував порядок призначення і виплати державної допомоги при народженні дитини у разі звернення до управлінь соціального захисту населення в електронній формі
     968  

Загальний розмір виплат становить 41280 гривень. Проте цю соціальну допомогу виплачують у два етапи. Перша виплата – це одноразова допомога, яка становить 10320 гривень, друга – кошти, що залишилися. Сума становить 30960 гривень, її виплачують рівними частинами по 860 гривень упродовж трьох років.

Електронна послуга, яка запроваджена з березня 2017 року,  поступово набуває популярності серед  батьків. Суть нововведення – раніше подати документи на отримання допомоги можна було лише в паперовій формі під час особистого візиту до відділів соціального захисту. Завдяки онлайн-сервісу запроваджено принципово новий рівень якості обслуговування.

Усі необхідні документи можна подати у будь-який зручний час – 24 години на добу, сім днів на тиждень через Інтернет. Електронна послуга доступна на порталі Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua. Для заповнення відкривається електронна форма. Зазначаються відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також потрібно обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати: відкрити особовий рахунку в банку або через відділення «Укрпошти». Завдяки автоматичній перевірці, підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто з мінімальним ризиком допущення помилок.

У разі подання заяви в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису для призначення допомоги при народженні дитини допомогу призначають не пізніше, ніж наступного робочого дня після отримання заяви органами соціального захисту населення.