До кінця року відеокамери, які визначають номери автомобілів, встановлять на 7 об’єктах у Львові

На це передбачено 1,8 млн грн
     706  

Від 26 жовтня у Львові запрацювали перші камери відеоспостереження з аналітикою визначення номерних знаків автомобілів. Камери встановлено саме на перехресті вул. Богдана Хмельницького. До кінця 2017 року планують встановити групу таких камер на 7 об’єктах, на що з міського бюджету виділено 1,8 млн гривень.

«Щороку ми будуємо собі бізнес-план, згідно з яким працюємо. На цей рік у нас було заплановано 7 важливих об’єктів, де маємо встановити камери. Ці роботи проводимо за 1,8 млн гривень, виділених з бюджету міста. До кінця року на 7 об’єктах плануємо встановити ці камери відеоспостереження і зараз думаємо про наступний рік. У 2018 році плануємо великий обсяг робіт, адже хочемо перекрити всі в’їзди і виїзди в місто: вул. Городоцька, вул. Стрийська, вул. Кульпарківська», – зазначив директор ЛКП «Муніципальна Варта» Роман Хом’як.

За його словами, на сьогодні у Львова встановлено понад 160 камер. Новими є камери, встановлені на в’їзді у місто з київського боку. Вони працюють у тестовому режимі.

«Ми співпрацюємо з містом у питанні встановлення камер відеоспостереження. Тестуємо програмне забезпечення для камер з аналітикою визначення номерних знаків, яке дозволяє брати розпізнані номери автомобілів, перевіряти їх у базі даних крадених машин і відправляти, в разі порушення, черговому інспектору консультаційного центру, де він зможе побачити, де ця машина, який номер тощо. За монітором сидять цілодобово, люди чергують по 12 годин. На сьогодні камери зчитують номерні знаки 5 країн: України, Польщі, Литви, Естонії та Росії. Цей список зростатиме, адже ми дивитимемося за статистикою, які автомобілі у нас часто їздять», – розповів заступник начальника управління інформаційно-аналітичної підтримки Головного управління Національної поліції у Львівській області Ігор Люш.

Інженер компанії «Технології для бізнесу» Андрій Дідун (ця компанія впроваджує проект зі встановлення камер відеоспостереження) додав, що система працює стабільно, навіть краще, ніж очікували. Вона розпізнає понад 90% автомобільних номерів. Утім систему хочуть ще вдосконалити, аби показник коректно визначених номерів машин становив орієнтовно 98%.