Захисниками Димінського та Борща у справі про смертельну ДТП виявилися люстровані військові прокурори

Микола Лисий представляє інтереси Петра Димінського, а його охоронця, Андрія Борща, який взяв на себе вину за аварію, захищає Владислав Матяшук. «Львівська газета» з'ясувала, що ще, окрім справи про ДТП, пов'язує цих двох адвокатів
   Єлизавета Чип   4307  

Обидва адвокати працюють в юридичній консалтинговій групі «Європейська правнича компанія».

Компанія увірвалася на ринок юридичних послуг у червні 2015 року і лише за чотири місяці роботи спромоглася відкрити представництва у Львові, Одесі, Ужгороді та Києві, принаймні про це йдеться у сюжеті телеканалу ZIK.

Столичний офіс, з моменту його відкриття, очолив Микола Лисий, проте свідоцтво адвоката він отримав не так давно, на початку минулого року.

(зображення клікабельне)

Владислав Матяшук став адвокатом місяцем раніше.

І Лисий, і Матяшук прийшли в адвокатуру з військової прокуратури. Микола Лисий розпочав кар’єру у 1993 році зі слідчого військової прокуратури Первомайського гарнізону, за три роки очолив її, у 2000-му став військовим прокурором Черкаського гарнізону, у 2006 – Київського, з 2011 обіймав посаду заступника військового прокурора Центрального регіону, а у 2014 очолив військову прокуратуру Західного.

Микола Лисий. Фото: i-vin.info

Першим заступником в Миколи Лисого був… Владислав Матяшук. Матяшук у різні роки обіймав посади слідчого Чернівецького й Дрогобицького гарнізонів, заступника та військового прокурора Луцького, а у 2011 його призначили начальником слідчого управління та заступником військового прокурора Західного регіону.

Владислав Матяшук. Фото: criminal.org.ua

Владислав Матяшук не захотів пояснити, чому змінив прокурорську практику на адвокатську, мовляв це не має значення.

Микола Лисий виявився більш лояльним: «У нас є такий дуже прогресивний Закон про люстрацію «Про очищення влади». У зв’язку з тим, що в період з 2011 по 2014 рік я займав посаду заступника військового прокурора Центрального регіону, мене приписали до соратників Януковича і звільнили».

Микола Лисий та Владислав Матяшук одночасно потрапили під дію Закону про люстрацію. Посади у військовій прокуратурі Західного регіону вони залишили 23 жовтня 2014 року. Відповідно до закону, їм протягом 10 років заборонено обіймати посади в органах державної влади.

(зображення клікабельне)

«Як військовий прокурор, я під дію Закону про люстрацію не підпадав, – пояснює Микола Лисий, – тому з 14 листопада 2014 року мій позов знаходиться на розгляді у Львівському окружному адміністративному суді. На даний час розгляд справи зупинено і всі вже більше двох років чекають поки Конституційний Суд «розродиться» на висновок про відповідність Конституції Закону «Про очищення влади». Довелося займатися правозастосовною діяльністю трошки в іншому ракурсі. Якщо я не потрібен державі, то думаю, що ще потрібен людям».

За словами Миколи Лисого, договір про надання правової допомоги зі свідком ДТП Петром Димінським він уклав після його першого, і наразі єдиного, допиту 20 серпня, а вже 22  Димінський полетів до Швейцарії аби пройти плановий медогляд у женевській клініці. На питання про сьогоднішнє місцезнаходження підзахисного, причини тривалої відсутності та коли чекати на його повернення до України – адвокат відповідати не став.

Нагадаємо, Микола Лисий не вперше представляє інтереси Петра Димінського. На початку цього року військова прокуратура остаточно програла справу про визнання недійсним договір оренди охоронної фірми «Ірбіс» на військовий профілакторій та 29 гектарів лісу, що знаходяться на території Яворівського полігону. Микола Лисий представляв у суді «Ірбіс», кінцевими власниками фірми є Петро Димінський та Андрій Борщ.

Читайте також: Від слідчого ізолятора до комендантської години: Борщ може повернутися до роботи в охоронній фірмі

Серед 6-ти засновників «Європейської правничої компанії», окрім Миколи Лисого та Владислава Матяшука, є ще один представник «військово-прокурорського племені».

(зображення клікабельне)

Генеральний директор компанії Павло Богуцький працював в органах прокуратури більше 28 років. Як і Микола Лисий, він уродженець Вінниччини. Обіймав посади прокурора Первомайського гарнізону (в якому розпочав кар’єру Лисий), заступника військового прокурора Південного регіону. У 2011 році очолив військову прокуратуру Західного регіону, а його заступником став вже знайомий нам Владислав Матяшук. У 2014 Богуцького призначили прокурором Південного регіону, в кріслі очільника Західного його замінив Микола Лисий.

Павло Богуцький. Фото: vesti-ukr.com

Павло Богуцький протримався у військовій прокуратурі на рік довше колег.

За декілька місяців після люстрації Богуцький очолив «Європейську правничу компанію», а ще за рік інформаційне агентство «Українське право».