У Яворівському парку збудують візит-центр європейського стандарту

Незабаром на одній із рекреаційних зон Яворівського Національного природного парку з’явиться еколого-просвітницький візит-центр європейського стандарту
     879  

Про це на своїй facebook-сторінці інформує Яворівський Парк.

Візит-центр буде з літніми екокласами, готелем, конференц-залом, їдальнею, бібліотекою, виставковим залом. Його зведуть за кошти Європейського Союзу в рамках проектів у галузі збереження природної та історико-культурної спадщини за програмою транскордонної співпраці Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Окрім будівництва сучасного еколого-просвітницького центру, в рамках проекту «РовеЛове Розточчя – разом незважаючи на кордони» на прокладеному велотуристичному маршруті територією Яворівського НПП з’явиться п’ять облаштованих пунктів для відпочинку, станції технічного обслуговування велосипедистів та інше.

Еколого-просвітницький центр із відповідною інфраструктурою у Яворівському НПП – це кінцева точка велотуристичного маршруту «Розточчя» для короткострокового відпочинку велосипедистів та інших відвідувачів Яворівського НПП. Маршрут бере початок у польському місті Краснік неподалік Любліна і пролягає через території Розточанського парку народового, міст і сіл двох повітів Люблінського воєводства та Жовківського і Яворівського районів Львівщини, які входять до проектованого Міжнародного транскордонного резервату «Розточчя» під егідою ЮНЕСКО. На всій території маршруту передбачено створити відповідну велотуристичну інфраструктуру й атрибутику.

Загальна вартість проекту – 1,81 млн. євро. 15% дофінансування буде здійснено, за словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, за кошти екологічного фонду області.

Партнерами Проекту виступають від України – Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», а від Польщі – Уряд Маршалковський в Любліні, Розточанський парк народовий та Ґміна Замость.

Нагадаємо, з 16 прикордонних регіонів Польщі, Білорусі та України надійшло загалом 346 проектів. 17 жовтня на засіданні у Мінську Спільний моніторинговий комітет ухвалив рішення про надання грантів 17 проектам (10 з них – із Львівської області) на загальну суму 6,5 млн євро. Серед них – і проект «РовеЛове Розточчя – разом незважаючи на кордони». Його реалізацію ініціював директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України М.Біляк із подальшим представленням на погоджувальній раді експертів у червні цього року в Любліні.

За підсумками конкурсного відбору цей проект отримав ІІ місце – 95 балів зі 100 можливих.