Відомо всіх переможців виборів голів громад у Львівській області

У шести з восьми ОТГ Львівщини на виборах перемогли ті, хто ініціював об’єднання
     1313  

Як інформує Офіс реформ у Львівському РВ АМУ, у Волицькій ОТГ перемогла сільська голова Тщенця Марія Дик; у Воютицькій ОТГ – сільський голова Воютич Михайло Яремко, який утворив громаду ще у 2015 році і судився з ЦВК через те, що комісія не призначала виборів у його громаді. У Великомостівській ОТГ переміг міський голова Великих Мостів Ярослав Ройко; у Славській ОТГ переміг підприємець Володимир Бега; у Солоніківській ОТГ – сільський голова Солонки Віталій Ткачук; у Рудківській ОТГ – Іван Лозинский, міський голова Рудок; у Підберізцівській ОТГ – сільський голова Миклашева Василь Коваль; у Щирецькій ОТГ – селищний голова Щирця Олег Василишин.

«Вибори до восьми ОТГ Львівщини відбулися без суттєвих порушень. І їх не зіпсувала навіть негода», – розповів консультант з правових питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Віталій Корецький.

За його словами, в шести випадках на виборах мешканці підтримали лідерів, які ініціювали об’єднавчі процеси. У Підберізцях переміг сільський голова, чия рада входить в ОТГ, а у Славському – підприємець Володимир Бега, який запропонував чіткий план розвитку ОТГ.

Як повідомили у Головнеомууправлінні Національної поліції у Львівській області, поліція Львівщини не зафіксувала грубих порушень на місцевих виборах.

До правоохоронців надійшло чотири повідомлення про події, пов’язані з виборчим процесом. Звернення зареєстровані у Пустомитівському та Старосамбірському відділеннях, а також у Самбірському відділі поліції.

Грубих порушень правопорядку під час проведення виборів депутатів сільських, селищних, міських рад в об’єднаних територіальних громадах і відповідних сільських, селищних, міських голів, які проходили на території Миколаївського, Старосамбірського, Самбірського, Сокальського, Сколівського, Мостиського та Пустомитівського районів області – не зафіксовано.

Протягом минулої доби, 29 жовтня, до поліції надійшло чотири повідомлення про події, пов’язані з виборчим процесом.

Об 11.04 звернувся спостерігач виборчої дільниці села Ракова Старосамбірського району, який повідомив, що станом на 10.45 члени виборчої комісії видають бюлетені для голосування без пред’явлення виборцями паспортів громадянина України.

Ще одне повідомлення надійшло об 11.40 від одного зі спостерігачів виборчої дільниці в селі Погірці Самбірського району про те, що виборець намагався винести поза межі виборчої дільниці (в коридор) бюлетень для голосування.

О 17.36 у Пустомитівське відділення поліції звернулась спостерігач виборчої дільниці селища Щирець, котра повідомила, що на дошці оголошень не оприлюднена передбачена законодавством інформація, а також про те, що печатка СВК зберігалась не у призначеному місці.

О 18.26 у Старосамбірське відділення поліції надійшло повідомлення від одного із спостерігачів про те, на виборчій дільниці у селі Ракова голова виборчої дільниці відмовилась предявити йому протокол засідання комісії.

Дані звернення зареєстровано в Журналі Єдиного обліку.

Для забезпечення порядку та безпеки під час виборів було залучено 162 працівники поліції.