Як мешканцям провести громадські слухання. Покрокова інструкція

У жовтні у Львові змінилась процедура проведення громадських слухань
     1953  

Її привели у відповідність до чинного міського статуту. «Львівська газета» розповідає, як за новою процедурою мешканцям ініціювати і провести громадські слухання

На початку жовтня на сесії Львівської міської ради депутати прийняли дві ухвали, якими затвердили «Положення про порядок проведення громадських слухань у м. Львові» і «Положення про порядок проведення консультацій із громадськістю у м. Львові».

У новому положенні про слухання не лише детальніше виписали процедуру проведення громадського слухання, але і спростили можливість провести його з ініціативи громадськості. Відтепер ініціаторами проведення громадського слухання можуть бути: міський голова, депутатські комісії або виконавчі органи міської ради, львів’яни, громадські організації міста.

Автор: Дзвінка Челепіс

Аби ініціювати слухання, мешканцям тепер треба зібрати лише 75 підписів. Відповідне звернення з підписами потрібно скерувати на ім’я секретаря ради.

Після цього протягом 5 робочих днів з дня отримання відповідної заяви та за підсумками проведеної перевірки управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради з ініціатором визначає дату проведення громадського слухання та має оприлюднити оголошення на офіційному порталі Львівської міської ради у мережі Інтернет за адресою http://city-adm.lviv.ua.

Громадське слухання має бути проведене не раніше ніж за 10 і не пізніше ніж після 25 календарних днів від дати оприлюднення оголошення.

Громадське слухання із загальноміських питань проводять, як правило, у приміщені Львівської міської ради. Громадське слухання з питань локального значення, як правило, проводять поблизу об’єкта громадського слухання, у придатному для цього приміщенні.

Вхід на громадське слухання є вільним, однак реєстрація учасників заходу відбувається на підставі документа, який підтверджує особу та місце реєстрації (тільки паспорт). Зареєстрований учасник отримує мандат для голосування.

Голосування на громадському слуханні відбувається під час:

  1. Обрання головуючого та секретаря громадського слухання
  2. Внесення пропозицій до протоколу громадського слухання

Одна з найважливіших змін у новому положенні – змінена попередня норма, що слухання проводять лише представники ЛМР. Тепер, як це передбачено в статуті міста, учасники слухання самі обиратимуть голову та секретаря.

Рішення за результатами голосування є прийнятим, якщо його підтримано більше, ніж половиною зареєстрованих учасників.

Упродовж п’яти днів з часу проведення громадського слухання секретар має сформувати та передати підписаний протокол уповноваженому виконавчому органові.

Водночас, у міській раді прийняли положення, яким чітко прописали процедуру проведення консультацій з громадськістю.

Ініціаторами консультацій можуть бути Львівський міський голова, Львівська міська рада, постійні депутатські комісії, не менше 1/10 складу Львівської міської ради, виконавчі органи Львівської міської ради. Згідно з Положенням, вони подають повідомлення про ініціювання консультацій з громадськістю з відповідними додатками до управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, яке, у свою чергу, після перевірки матеріалів консультацій публікує відповідне оголошення на сайті Львівської міської ради у розділі «Консультації з громадськістю». Як зазначив начальник управління Секретаріат ради Юрій Лукашевський, на сайті Львівської міської ради буде визначено термін, протягом якого можна подавати пропозиції, а також обов’язковість результатів їх розгляду.

Автор: Петро Качараба