Депутати міськради скасували меморандум про сплату боргу «Львівським автобусним заводам»

За відповідне рішення проголосував 61 депутат
     888  

Фото: Роман Бруцяк

Сьогодні під час засідання сесії Львівської міської ради депутати скасували меморандум між ТзОВ «Оптимум Фактор», АТП №1, ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛМКП «Львівводоканал». Причина скасування – наявність у «ЛАЗу» заборгованості з виплати заробітної плати колишнім працівникам ЛАЗу. Про це інформує кореспондент «Львівської газети».

Меморандум було укладено для сплати боргу ЛАЗу за придбаний напередодні Євро-2012 31 автобус. Автобуси які купували ще у 2009-2011 роках, але борг перед виробником – близько 28 млн грн – не було виплачено досі. Меморандум передбачав, що АТП-1 має заплатити ТзОВ «Оптимум Фактор», яке викупило право вимоги всіх заборгованостей, які є перед Львівськими автобусними заводами, а вже «Оптимум Фактор» анулює ще 4 млн грн боргу. Крім того, «Оптимум Фактор» мав сплатити борги ЛАЗу за тепло та воду, – інформує Zaxid.net.

Проте до Львівської міськради надійшло звернення колишніх працівників ТзОВ «Львівські автобусні заводи» з інформацією про заборгованість із виплати зарплати. Відтак було створено комісію для вирішення питання щодо доцільності погодження укладення та підписання меморандуму про співпрацю.

Сьогодні, 26 жовтня, біля стін львівської Ратуші тривав мітинг, учасники якого виступили за скасування меморандуму, оскільки фірма «Оптіма» належить росіянам.

За даними журналістів проекту «Правда. Розслідування», ТзОВ «Оптимум-Фактор» належить Таїсії Саніній – цивільній дружині колишнього директора ЛАЗу Ігоря Чуркіна. Жінка є засновницею ще 40 компаній, з них 24 розміщені на бульварі Вацлава Гавела, у Києві, а ще 8 на Стрийській, 45 у Львові, там само, де зараз руїни колись надпотужного ЛАЗу. Тепер  за фактичною адресою підприємства у Києві розташована піцерія.

Після скасування меморандуму борг АТП-1 перед ЛАЗом залишиться.