Жовківська райрада підтримала звернення УКРОПу щодо припинення транзиту вугілля Україною із зони ОРДЛО до Польщі

На Львівщині під час позачергової сесії Жовківської районної ради депутати одноголосно підтримали звернення укропівця, голови Жовківського осередку УКРОПу Ігоря Муравського до в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова, голови СБУ Василя Грицака, Генерального прокурора Юрія Луценка, міністра МВС Арсена Авакова із закликом припинити рух транспорту із зони ОРДЛО до Республіки Польща.
     663  

«Вагони, які повертаються порожніми з Польщі, бачу майже щодня, а на Польщу вони йдуть заповнені вщент, переважно вночі. Тому прошу правоохоронні органи перевірити факти торгівлі з країною окупантом та невизнаними урядами окупованих територій», ‒ наголосив укропівець Ігор Муравський.

При цьому він зазначив, що міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський нещодавно запевнив, що за фактом постачання вугілля з ОРДЛО проведуть перевірку й надалі заборонять. Однак потяги продовжують курсувати.

«Вугілля з окупованого Донбасу до Польщі перевозять залізничними шляхами у вантажних вагонах російської компанії «ВТБ Лізинг». Вперше про подібні оборудки розповіли журналісти польської газети Dziennik GazetaPrawna. Вони встановили, що вугілля антрацитової групи з непідконтрольних Україні територій Донеччини та Луганщини напівлегально потрапляє до Польщі, а прибутки від цього отримує, зокрема, так званий лідер терористичної організації «ЛНР» Ігор Плотницький», ‒ додав Ігор Муравський.