Від початку року із ПАТ «Львівгаз» звільнилося майже 10% кваліфікованих працівників

Основна причина втрати кваліфікованих кадрів – невисокі зарплати на підприємстві
     704  

За 9 місяців 2017 року з «Львівгазу» звільнилось 10% персоналу. На сьогодні у «Львівгазі» вакантними залишаються 316 спеціальностей. Серед них найбільш потрібні – слюсарі, монтери електрохімзахисту, контролери та інженери з метрології.

На сьогодні, середній рівень заробітної плати в ПАТ «Львівгаз» майже на 28% менший, ніж по енергетичній галузі Львівщини. У 2017 році середня зарплата працівників компанії становить 5800 грн, в той час як середня оплата праці в енергетиці області – понад 7400 грн. Саме через низький рівень оплати праці в ПАТ «Львівгаз» кваліфіковані та досвідчені працівники шукають іншу, більш оплачувану роботу. Окрім того, у нашій області ця проблема загострюється й за рахунок спрощення правил виїзду в країни Євросоюзу.

«При такій великій кількості роботи, а також низькій оплаті, відбувається значний відтік кваліфікованих кадрів з підприємства. Компанії постійно бракує фахівців робітничих професій. Тому, подальша їх втрата ставить під загрозу забезпечення безаварійної та безперебійної роботи системи газопостачання Львівщини. Наразі в нас залишаються відкритими 316 вакансій, які неможливо заповнити через наднизький рівень заробітної платні. Фахові слюсарі, майстри та інші затребувані робітничі професії високо оцінюються за кордоном. Відтак, аби робітники не мігрували в інші країни в пошуках належного заробітку потрібно створити їм відповідні умови в Україні», – розповів Голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

Єдиним джерелом фінансування витрат ПАТ «Львівгаз», в тому числі фонду оплати праці, є затверджений держрегулятором НКРЕКП тариф на розподіл газу. Сьогодні він покриває витрати підприємства лише 70%, враховуючи також і виплату зарплати працівникам.

Інфомаційна довідка. ПАТ «Львівгаз» – компанія, яка займається транспортуванням природного газу через розподільчі газопроводи на території Львівської області. Це найстаріше вітчизняне підприємство у своїй галузі, а також одне з найбільших за рівнем газифікації. Щороку компанія транспортує приблизно 1,3 мільярда кубометрів природного газу до споживачів Львівщини. Природний газ потрапляє до споживачів Львівщини через розподільчі мережі ПАТ «Львівгаз». Загальна довжина розподільних газопроводів в області становить 24,257 тис. км, з яких 10,643 тис. км – газопроводи високого та середнього тиску. Регулювання тиск газу здійснюється за допомогою 4166 газорегуляторних пунктів та 66,4 тис. будинкових регуляторів.