Львівщина отримає понад 6,5 млн євро від ЄС на 10 проектів

Реалізовуватимуть проекти протягом 2018-2020 років
     5232  

Завершився перший конкурс проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020, що має на меті фінансову підтримку за кошти Європейського Союзу проектів у галузі збереження і промоції історико-культурної та природної спадщини. Серед 17 проектів, відібраних кілька днів тому до фінансування, 10 реалізовуватиметься на території Львівської області у співпраці з партнерами  з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі. Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради.

За залучені в Львівщину понад 6,5 млн євро упродовж 2018-2020 років буде реалізовано інвестиційні заходи із збереження пам’яток історико-культурної спадщини у Підкамені, Уричі, Раві-Руській, Сколе; природоохоронні проекти реалізують у Червонограді, Східниці, Добромилі, Сокальському районі та Яворівському національному природному парку.

Відтак серед 16 регіонів,  які мали право брати участь у програмі, Львівщина стала лідером як за кількістю проектів, що будуть реалізуватися в регіоні, так і по залученому фінансовому ресурсу.

«Із загальної суми – 32 млн євро на Львівщині залишиться 6,5 млн євро. Це фактично 20%.  Вважаю, що ми попрацювали дуже добре. Тепер наше завдання – за два роки реалізувати ці проекти і продемонструвати спроможність працювати з європейськими грошима», – розповів голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Перелік проектів-переможців, що реалізовуватимуться на території Львівської області:

  1. Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні (партнери з українського боку: Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” та департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, розмір гранту ЄС – 1 895 060,48 євро ).
  2. Рове Лове Розточчя – разом попри кордони (партнери з українського боку: Яворівський національний природний парк, Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, розмір гранту ЄС – 1 809 954,87 євро ).
  3. Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів (партнер з українського боку: Сокальська районна рада, розмір гранту ЄС – 1 285 060,25 євро).
  4. Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат (партнери з українського боку: Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, Центр “Регіональний Розвиток”, управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації, комунальний заклад Львівської обласної ради “Адміністрація історико-культурного заповідника “Тустань”, Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття”, Колочавська сільська рада, громадська організація “Громадський центр “Еталон”, Косівська районна рада, розмір гранту ЄС – 1 399 134,45 євро).
  5. Сцена Галичини – наша спільна історія – промоція української культури та польської культури у рамках співпраці Польського дому у Львові та Українського дому у Перемишлі (партнери з українського боку: Український дім в Перемишлі, Союз українців у Польщі, розмір гранту ЄС – 2 300 501,61 євро).
  6. Mонастир і близнюки: Венгрувта Рава Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформатів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні (партнер з українського боку: Релігійна Організація «Курія Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви», розмір гранту ЄС – 2 374 985,32 євро).
  7. Активація Центру Роботи з Молоддю в Місці Пястовому – культурна й історична спадщина Жешівського та Львівського регіонів як основа освітніх цінностей Отця Броніслава Маркевича (партнер з українського боку: Релігійна Громада Римсько-Католицької Церкви Парафія Семи Страждань Матері Божої міста Сколе Львівської області, розмір гранту ЄС – 2 360 980,85 євро).
  8. Поліпшення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в мерії Ксєжполь у Польщі та в м. Червоноград в Україні – через розвиток каналізаційної інфраструктури (партнер з українського боку: Червоноградська міська рада, розмір гранту ЄС – 2 267 732,65 євро).
  9. Природа без кордонів – збереження спільної природної спадщини в громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща) (партнер з українського боку: Добромильська міська рада, розмір гранту ЄС – 2 220 450,17 євро).
  10. Охорона вод Солінського озера та лікувальних вод курорту Східниця – спільний виклик та шанс на збереження і використання потенціалу природної спадщини (партнер з українського боку: Східницька селищна рада, розмір гранту ЄС – 1 700 120, 91 євро).

Додамо, що в грудні 2017 року очікується відбір проектів, що мають на меті розбудову транспортної та прикордонної інфраструктури, а у березні 2018 року – затвердження переліку проектів-переможців у галузі безпеки та охорони здоров’я. Окрім того, восени наступного року відбудеться другий конкурс малих проектів Програми у пріоритеті “Спадщина”.