Сьогодні – Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих

Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих засновано Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 22 грудня 1989 року
     1304  

Його мета – підвищити обізнаність про необхідні заходи для зниження небезпеки стихійних лих. Цього дня ООН закликає людей ділитися накопиченими знаннями, які можуть допомогти знизити небезпеку лих.

Кампанія цього року спрямована на підвищення інформованості широкої громадськості про важливість ефективних заходів і стратегій з підвищення стійкості до стихійних лих на рівні громад, що може внести вклад в порятунок життів. Це питання може бути вирішене тільки завдяки колективним діям і співпраці між залученими особами.

2016 року Управління Організації Об’єднаних Націй із питань зменшення небезпеки лих запустило кампанію «Сендайська сімка». Кампанія зосереджена на реалізації семи цілей, головною з яких є скорочення кількості смертельних випадків унаслідок стихійних лих. Кампанія покликана підвищити рівень обізнаності про ефективні заходи у справі зниження небезпеки лих. У рамках кампанії «Сендайська сімка» уряди, влада на місцях, місцеві громади, організації громадянського суспільства, установи системи ООН мають можливість поділитися знаннями та досвідом в галузі зниження небезпеки лих на міжнародному, регіональному та національному рівнях.