Без спідньої білизни і в порваному одязі – так живуть мешканці психоінтернату на Львівщині

Національний превентивний механізм перевірив Монастироцький психоневрологічний інтернат, що на Жовківщині. Результати перевірки вражають
     2498  

https://humanrights.org.ua

Одяг і взуття підопічні змушені носити несезонне, їм бракує білизни та підгузників. У кімнатах хворих немає меблів для особистих речей. Загалом люди виглядають брудними та недоглянутими, на руках і ногах довгі необрізані нігті.

https://humanrights.org.ua

Не мають вони і найнеобхідніших засобів гігієни.

“Нас особливо вразило те, що майже всі підопічні одягнені у старий рваний одяг та літнє гумове взуття. На спідній білизні відсутнє маркування, тому після прання кожен отримує будь-чию білизну. У кількох ліжкових хворих була відсутня спідня білизна та памперси, хоча на складі є все необхідне у достатній кількості”, – розповіли монітори Національного превентивного механізму.

Поспілкувавшись із працівниками інтернату, виявилося, що вони не знають, як правильно доглядати хворих та навіть не проходили інструктаж із техніки безпеки.
Електричні мережі тут потребують заміни, а розетки та вимикачі в кімнатах – негайного ремонту.

https://humanrights.org.ua

Тож тепер Уповноважений Верховної Ради з прав людини надішле детальний звіт та рекомендації про усунення виявлених недоліків Львівській обласній раді.
Нагадаємо, нещодавно кричущі недоліки монітори виявили у паліативному відділенні Дрогобицької районної лікарні.

Додамо, що Національний превентивний механізм (НПМ) – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи.