Для дослідження обвалу біля Трускавця виділять майже півтора мільйона гривень

Таке рішення ухвалили сьогодні на сесії Львівської облради
     598  

Депутати Львівської обласної ради скерували 1,483 млн грн з обласного фонду охорони навколишнього середовища на моніторинг ситуації, яка склалася внаслідок обвалу карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Як поінформував директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник, наукові інституції для моніторингу відберуть на конкурсній основі. «На проведення досліджень на рудниках та хвостосховищах зголосилися Івано-Франківський національний університет нафти і газу, НУ «Львівська політехніка», ТзОВ «Інститут «ГІРХІМПРОМ» а також німецька фірма «K-UTEC AG, – зазначив Руслан Гречаник. – Після того, як будуть прописані технічні завдання, самі дослідження здійснюватимуть упродовж двох місяців».

Також депутати сьогодні розглянули й обговорили питання щодо надзвичайної ситуації у Стебнику.

Читайте такожНа місці провалля поблизу Трускавця можливі нові зсуви

За пропозицією голови Львівської облради Олександра Ганущина, на наступній сесії, 24 жовтня, винесуть питання про заслуховування інформації щодо ситуації на рудниках Стебника від усіх служб, задіяних до ліквідації та запобігання техногенному лиху. «Прошу на сесію запросити представників керівництва «Полімінералу», Служби автомобільних доріг, надзвичайних ситуацій, правоохоронних органів, обленерго, інших спеціалістів, щоб отримати фахові  роз’яснення та розуміти, як діяти далі», – зазначив Ганущин.

Нагадаємо, обвал карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» стався 30 вересня. Як зазначили в Державній екологічній інспекції у Львівській області, зсув був прогнозований та стався через невиконання приписів підприємством.