Згорілий у Львові винзавод чекає на приватизацію

Учора протягом 4 години надзвичайники приборкували пожежу на закинутому винзаводі
   Єлизавета Чип   3619  

Фото: facebook.com/MNSLVIV

Вогонь знищив 800 кв. м даху та 300 кв. м дерев’яних перекриттів.

Причину займання встановлюють експерти Нацполіції: «На даний час ми не маємо висновків експертів, внаслідок чого сталося займання, – говорить речниця ГУ НП у Львівській області Світлана Добровольська. –  Чи буде відкриватися кримінальне провадження, чи ні – залежить від висновків».

 

Фото: facebook.com/MNSLVIV

 

Львівський завод «Укрвино» розташований неподалік від центру міста, в парку Погулянка. У 1984 парк внесено до природно-заповідного фонду як ботанічну пам’ятку місцевого значення. У 1990-х, із розпадом радянського Союзу, почалася історія занепаду «Укрвина». До 2003 року його було частково розібрано та демонтовано.

 

Фото: eurowine.com.ua

 

Хоч винзавод і перетворився на руїни, він лишається ласим шматком для забудовників. Елітні новобудови вже впритул підібралися до парку.

 

Скрін: google.com.ua/maps

 

У 2011 році народні депутати намагалися виключити львівський винзавод з переліку об’єктів державної власності задля приватизації. Тоді це зробити не вдалося, тож минулого року завод «Укрвино» знову потрапив до «приватизаційного» списку. Законопроект № 4536 про внесення змін до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» пропонує приватизувати 391 об’єкт. Проект закону на розгляді у Верховній Раді, а до об’єктів, перелічених у ньому, вже приглядаються потенційні покупці. Цікаво, наскільки пожежа здешевила вартість львівського «Укрвина»?

 

Фото: facebook.com/MNSLVIV

 

Парк Погулянка має давню історію. Тут були непролазні хащі, допоки за них не взялися ентузіасти. На початку XIX сторіччя місцину впорядковував адвокат Францішек Венглінський, від нього естафету перейняв ресторатор Йоган Дістль. За їхньої ініціативи тут висадили букові дерева, вичистили стави, відкрили ресторани та цукерні. Парк став улюбленим місцем відпочинку львів’ян, особливо міської богеми, яка називали його «львівська Швейцарія».

У 1848 році новим власником території став підприємець Ян Кляйн. Він частково осушив один зі ставів Погулянки та збудував на його місці броварню.

 

Джерело: photo-lviv.in.ua

Тутешнє пиво вважалося найкращим у Львові, а ресторан броварні пригощав варениками та смаженими курчатами.

У 1948 на місці броварні та ресторану Яна Кляйна «виріс» один з найперших у Львові об’єктів радянської промисловості  – завод «Укрвино».

 

Фото: photo-lviv.in.ua

Підприємство випускало алкогольні напої на основі виноматеріалів з усього колишнього СРСР. До кінця 1990-х завод виготовляв популярний вермут «Квіти Погулянки».