У Львові відкрили пам’ятну дошку на місці церкви, знесеної 1961 року

У неділю, 8 жовтня, на вул. Уляни Кравченко, 1 у Львові відкрили та освятили пам’ятну дошку церкві святого апостола Андрія і святого Володимира, яку комуністи знесли 1961 року.
     763  

Чин освячення та молебень очолив митрополит львівський Ігор. На урочистому відкритті меморіалу були присутні представники обласної та міської влади, чисельна громадськість, а також парафіяни зруйнованої церкви.

«Ті, хто зруйнували цю церкву у 1961-му році, думали, що не буде церкви, не буде віри, не буде України, думали, що вони будуть господарями на нашій землі. А правда узяла гору, правда дозволила людям сьогодні повернутись на це місце, – наголосив під час відкриття меморіалу голова Львівської ОДА Олег Синютка. – У 60-х роках руйнували церкви, тому що у 40-х зруйнували українську армію. А нині маємо можливість молитися тут, на цьому місці, завдяки українському війську за тисячу кілометрів від Львова. Пам’ятаймо, що 25 тисяч вихідців із Львівщини боронили і боронять Україну. Вони взяли в руки автомат і захищають віру, землю, родину, кожного з нас».

Зазначимо, церкву звела греко-католицька громада львівського передмістя Богданівка у 1918 році. Освятив її праведний митрополит Андрей Шептицький. У 1961 році церкву святого апостола Андрія і святого Володимира знесено комуністичним режимом.