На Львівщині персонал обкрадав підопічних паліативного відділення

У паліативне відділення Дрогобицької районної лікарні №2, що у селі Рихтичі, навідалася моніторингова комісія Національного превентивного механізму. Побачене їх вразило
   Тетяна Дзяма   1754  

http://www.npm.org.ua

Пацієнтів годували абияк, нехтуючи усіма приписами.

«Хліба вистачає лише на 15 днів, тому люди вимушені купувати його за свої кошти. У день візиту на вечерю 17-ти пацієнтам згідно з документами передбачалося 600 грамів  вівсяної крупи, при цьому видано було лише 500 грамів, а це 29 грамів на 1 людину. Порція вівсянки повинна була заправлятися дев’ятьма грамами згущеного молока, яке не додавалося взагалі. Чай пацієнтам подається без цукру», – розповіли монітори.

http://www.npm.org.ua

Продукти, очевидно, розкрадали працівники відділення. Оскільки в старій духовій шафі, яку не хотіли відчиняти навіть на вимогу перевіряльників, знайшли крупи, чай, приправи, цукор, борошно, картоплю.

Занепокоїлися експерти і тим, що в закладі зовсім не розуміють філософії і призначення паліативної медицини. Паліативне відділення має ліцензію на наркотичні знеболювальні речовини, однак тут перебувала лише одна онкохвора людина та жодної людини із хронічними больовим синдромом. Натомість деякі пацієнти перебували тут роками, хоча для них достатньо було лише дієти.

http://www.npm.org.ua

«Паліативне відділення Дрогобицької районної лікарні №2 не відповідає своєму призначенню», – такий висновок зробили експерти.

Тепер монітори направлять відповідні акти до Львівської ОДА та Міністерства охорони здоров’я.