Історія Ромчика Кулака: 12-річний хлопчик помер з вини районних лікарів

Хлопчика привезли із заворотом кишок. Помилки лікарів потягнули за собою неправильний діагноз та втрату часу
   Тетяна Дзяма   4168  

12-річний Ромчик Кулак помер через помилки жидачівських лікарів. Такий попередній висновок озвучила спеціальна медична комісія у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.

Хлопчика до медиків привезли з заворотом кишок. Однак помилки лікарів районної лікарні потягнули за собою неправильний діагноз та втрату часу. Клініко-експертна комісія 6 жовтня оголосила свій висновок.

Остаточний висновок комісії: смерть настала через порушення роботи життєво важливих органів, а також через сильну токсикацію організму.

Згідно з результатами роботи комісії, у цьому винні лікарі із Жидачева, які вчасно не виявили причини важкого стану хлопчика. Та й навіть той діагноз, який вони визначили, лікували неправильно. Медики не спрацювали злагоджено, дитину не оглянули всі лікарі та не зробили необхідної діагностики. Коли ситуація погіршилася, у своїх діях не консультувалися із обласними фахівцями.  А до Львова відправили хлопчика без відповідного спеціаліста.

«Наша комісія прийшла до висновку, що дії медичних працівників на усіх трьох етапах були неправильними. В тому числі і «Охматдиту». Ми повертаємо зараз первинно-медичну документацію і історію хворіб в правоохоронні органи разом з нашим висновком клініко-експертної комісії. Далі правоохоронні органи зясують решту обставин. Ми ж звернулися в МОЗ для того, щоб провести перевірку хірургічної служби «Охматдиту», – розповів «Львівській газеті» заступник голови клініко-експертної комісії Андрій Голдун.

Кілька діагнозів і втрачений час

«Мого сина вбила халатність, байдужість та безвідповідальність лікарів», – так вважає батько померлого Романа Володимир Кулак.

У червні хлопчик відпочивав у селі Мазурівка, на Жидачівщині, у бабусі і  дідуся. Він був цілком здоровим, каже його батько, однак 20 червня Ромчикові раптово стало дуже погано.

«Він скаржився на сильний біль у животі, не відчував лівих ноги і руки. Тоді моя рідна сестра викликала швидку. Я був у той час у відрядженні в Німеччині, дружина – держслужбовець, була на роботі в Тернополі», – розповів згодом Володимир Кулак.

Лікар, яка забирала хлопчика в лікарню, діагностувала у нього тепловий удар. Її колеги спершу вагалися, та потім вирішили, що це харчове отруєння. Більше того, за свідченнями батька, медики казали родичці хлопчика, що він «симулює хворобу і є занадто нервовим».  Порадили прийняти заспокійливе, приписали валер’янку та дві пляшки мінеральної води. Ніхто у лікарні не запідозрив, що у хлопчика – заворот кишок.

У цій же лікарні Ромчикові ставили й інші діагнози. Зокрема гіпертонічна хвороба 2 ступеня, гіпертонічний криз та гострий гастрит.

Натомість, за словами батька, медики не зробили усіх необхідних обстежень, хірург оглянув Ромчика лише через кілька годин, так само пізно зробили УЗД черевної порожнини.

Швидка привезла хлопчика до лікарні 20 червня близько 17 години. І лише через 11 годин  медики прийняли рішення везти пацієнта до Львова. Для цього не попросили реанімобіля і не взяли в дорогу фахового хірурга. Хвору дитину до обласної лікарні супроводжувала звичайний фельдшер.

В «Охматдит» до нього приїхала мама з Тернополя, однак стан хлопчика був настільки важкий, що він вже її не впізнавав.

Батьки до лікарів із «Охматдиту» претензій не мають. Ті негайно взялися оперувати дитину. Однак надто багато часу було втрачено у Жидачеві. Бо, за словами медиків,  відмирання клітин кишківника при повному перекритті доступу крові наступає через 1,5-3 години.

Протягом наступних днів львівські медики боролися за життя хлопчика і провели кілька операцій. Вони  видалили хлопчикові частину кишківника, з надією, що решта запрацює. Однак цього не сталося. Довелося видаляти орган повністю. Та це також не допомогло, оскільки почалася сильна інтоксикація, серцева та ниркова недостатності. 24 червня Ромчикові частково стало краще, він почав реагувати на мамині слова. Та вже невдовзі знову погіршало.

26 червня хірурги зробити ще одну операцію, та наступного дня хлопчик помер.

Розслідування на усіх рівнях

Після важкої втрати Володимир Кулак приїхав у Жидачів. Хотів отримати документи в лікарні, бо вирішив добитися справедливості. Та, за його словами, лікарка від нього тікала.

«Казала, «робіть що завгодно, але зробити копії історії хвороби не дам», – пригадує батько.

Та все ж йому вдалося отримати необхідні папери, хоч і зі значними виправленнями. Тоді ж він написав листа у прокуратуру Львівщини та в Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА, передав звернення Президенту.

Справу взяли під контроль народні депутати, сам батько надав їй значного розголосу, що й допомогло уникнути замовчування.

Відтак вісім жидачівських лікарів були відсторонені від роботи та відправлені на переатестацію. Після висновків комісії справою займуться правоохоронці.

Володимир Кулак добре усвідомлює, що сина йому не поверне ніяке рішення, однак, каже, йому важливо, аби не допустити подібного.

«Дякую Богу,  що дав розум підняти цю біду на вищий рівень.  І там будуть зроблені правильні висновки для інших дітей, але такою високою ціною для мене», – написав Володимир Кулак на своїй сторінці у Фейсбук.