У міськраді докладно розповіли про наслідки нічної стихії

121 повалене дерево, пошкоджені лінії електропередач, мережі «Львівелектротрансу», автомобілі та будинки
     653  

Фото: Роман Бруцяк

«Унаслідок стихії цієї ночі у нас впало 121 дерево. Зараз працюють бригади, ліквідовують наслідки стихії. Уночі працювали служби ДСНС. В першу чергу було завдання розгородити дороги, щоб забезпечити проїзд транспорту. Зараз також проводять ліквідаційні заходи наслідків стихії, вони триватимуть до кінця дня і, якщо треба, то й уночі, щоби повністю всі дерева розкрижити, забрати і вивезти», – розповіла під час брифінгу директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірина Маруняк.

Вона додала, що в місті було пошкоджено 18 ліній електропередач, 4 мережі «Львівелектротрансу», через що 13 і 25 маршрути тролейбусів не їхали до 9 години ранку. На вул. Бандери на лінію електротранспорту впала гілка, через що було припинено рух 1-го трамвая, який курсував за 9-м маршрутом.

У Львові пошкоджено 8 автомобілів унаслідок падіння дерев і гілок. На місцях працюють слідчі органи, страхові компанії та комунальні служби. Пошкоджено дві зупинки – на вул. Рубчака, 2 і 4, Франківська адміністрація обіцяє відновити їх орієнтовно до вівторка.

Читайте такожУ Львові ліквідовують наслідки нічної негоди. Фоторепортаж

Щодо будинків, то пошкоджено незначну кількість дахів, парапети. Загалом – у 8 будинках.

Також пошкоджено два МАФи на проспекті Свободи, але це приватна власність, власники їх відремонтують самотужки.

Щодо установ освіти і охорони здоров’я, то станом на 9 ранку у 23 установах спостерігали наслідки буревію – повалені дерева, гілки, підірвані дашки, а також пошкоджені лінії електропередач.

«Це 19 установ освіти і 4 установи охорони здоров’я. Є пошкоджені лінії електропередач – у 143 садочку в Брюховичах, але там уже відновили електропостачання. Також є обірвана лінія електропередач в районі школи № 15 на вул. Патона, але в школі є електропостачання. У трьох установах є незначні пошкодження покрівель: у другій поліклініці – при вході підірваний дашок, у школі-гімназії Личаківського району на Лисинецькій, і в 154-му садочку також відірваний дашок при вході», – розповіла директор департаменту гуманітарної політики Галина Слічна.

Зі слів директора ЛКП «Зелений Львів» Богдана Москвяка, працівники ЛКП розпочали роботу з 6-ї ранку з очищення доріг у центральній частині міста. Також розчищають доріжки в парках.

«Зранку працювало 6 бригад, зараз працює 8 бригад. У центральній частині міста вже завершили розкрижовку дерев. Зараз тривають роботи в парках.

У парках було повалено 121 дерево. Найбільше – у парку «Скнилівський» – 28. У парку ім. Івана-Павла ІІ повалено 15 дерев. Також 15 дерев повалено на «Високому Замку». Також наші бригади зараз розчищають доріжки в парках. До кінця дня сподіваємося усі доріжки розчистити», – розповів Богдан Москвяк, директор ЛКП «Зелений Львів».