Дітям потрібно більше, ніж їжа, їм потрібен друг

У Львові громадська організація «Care in Action - Турбота в дії»» шукає наставників для дітей із дитячих будинків. Обіцяють навчити всього, взамін просять стати другом для того, хто позбавлений опіки найрідніших.
     1339  

Що це таке?

Програму наставництва «Турбота в дії» у Львові реалізовує вже 4 роки. Називають її «Ангел-охоронець».

«Нам видалося, що ця назва якнайкраще характеризує нашу роботу. Образ ангела-охоронця і суть наставництва – це бути поруч. Не виправляти, не повчати, не перешкоджати набивати свої гулі в майбутньому, але завжди підтримати, вислухати та допомогти при потребі», – каже куратор проекту Оксана Венславович.

Програма наставництва покликала допомогти дітям із дитячих будинків відчути біля себе близьку людину, отримати відверте спілкування, якого часом їм дуже бракує.

«Організувати такий проект тому, що ми регулярно їздимо в інтернати з програмами соціального розвитку «Разом» і таким чином між деякими дітьми і волонтерами зав’язується міцніша дружба. Тож вони прагнуть тіснішого спілкування. З того і виникла ідея наставництва. За кордоном це дуже поширена практика, тому вирішили перейняти успішний досвід колег», – розповідає Оксана.

Як це працює?

Зараз «Турбота в дії» співпрацює з львівським дитячим будинком №2, що на вулиці Просвіти та з 5 дитячими будинками сімейного типу у Львові та області.

«Для початку наставник заповняє анкету. Проходить співбесіду із психологом, триденний тренінг. Після цього я підбираю дитину. Бо пари формую відповідно до потреб дитини і ресурсів самого наставника», – пояснює куратора.

На тренінгах майбутнім наставникам розповідають про правові аспекти, про переміщення дитини від батьків до дитбудинку, про дитячу травму, психологію, розвиток.

Коли пара сформована, Оксана організовує їм зустріч. Це може бути прогулянка в парку, зустріч за кавою чи чаєм. При розмові вже вдається зрозуміти, чи будуть вони підходити одне одному.

Якщо все гаразд, обмінюють контактами, і далі зустрічаються.

Загалом є вимога – 4 години в місяць протягом мінімум року часу, з розрахунку, щоб зустрічі відбувалися раз у тиждень. Та при індивідуальних обставинах дитина і наставник можуть корегувати свій графік.

Хто потрібен?

«Турбота в дії» ставить певні обмеження – на співбесіду запрошують людей від 20 років.

«Зазвичай це люди 20-35 років. Хоча старших ми також дуже чекаємо. Але в наставника має бути відповідний ресурс та правильна мотивація», – розказує кураторка.

Суть у тому, що організатори мають помітити у волонтера мотивацію.

«Людина має вірити в дитину, в те, що вона хоче їй допомогти. Не задовільнити якісь свої потреби в тому, що вона хоче комусь бути потрібною, чи когось навчити чомусь. Має бути людина, в якої відкрите серце і яка любить дітей. Щоб допомагати і супроводжувати», – наголошує Оксана.

Часом після пройдених тренінгів деяким учасникам доводиться відмовляти.

Іноді ж відмовляються самі люди. Оскільки під час занять самі розуміють, що це не зовсім їхнє.

Куди звертатися?

Якщо ви вважаєте, що маєте натхнення і бажання допомогти тому, хто цього потребує, у «Турботі в дії» вас завжди чекають.

Листи можна писати на адресу – care.in.action.ua@gmail.com або ж у Фейсбук CareinAction

Телефонувати – 032-276-28-28.