Заклади охорони здоров’я області отримали сучасне обладнання для діагностики онкопатологій у жінок

Учора, 4 жовтня, 23 заклади охорони здоров’я Львівщини, зокрема центральні районні лікарні області й жіночі консультації Львова, отримали нові сучасні кольпоскопи
     701  

Це обладнання придбано в рамках «Програми боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області на 2017 – 2020 роки» за кошти обласного бюджету. По це інформує Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

Кольпоскопія – це сучасний метод діагностики, який широко використовують під час гінекологічних оглядів для профілактики та раннього виявлення раку шийки матки за допомогою кольпоскопа. Кольпоскопію проводять при звичайному гінекологічному огляді, вона не вимагає спеціальної підготовки та знеболення, триває близько 15 хвилин і не викликає зазвичай больових відчуттів та добре переноситься пацієнтками.

А цифрова кольпоскопія дозволить здійснювати обробку зображення на комп’ютері, що, своєю чергою, дасть високу точність діагностики. Отримані цифрові кольпоскопи виготовлені компанією «Scaner». Це компанія, яка працює в Україні з 1990 року та виробляє пристрої з якісних матеріалів і комплектуючих європейського виробництва, постійно впроваджуючи інноваційні ідеї.

«Це вперше, за багато років, коштом обласного бюджету закуплено обладнання для діагностики онкологічної патології у жінок. Наше першочергове завдання – діагностувати передракові стани. Тепер наші жінки отримають змогу здійснити якісну діагностику. Виявлення патологія на доклінічній стадії значно полегшить лікування та дасть більше шансів на одужання», – зазначила директор департаменту Ірина Микичак Iрина Микичак.

Посилення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я області розширює спроможність скринінгової програми раку шийки матки, що впроваджується у рамках субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області».