Уже наступного тижня у Львові стартує перша школа документалістики «Скарб Солідарності»

9 жовтня в УКУ стартує унікальний проект для активної молоді, яка хоче навчитися знімати документальне кіно за допомогою «підручних» засобів, смартфонів або планшетів, а також зрозуміти – як змінити власне суспільство, опираючись на польський досвід
     754  

Побачити плоди цієї роботи всі охочі зможуть під час Фестивалю документального кіно «Скарб Солідарності» 18-19 листопада, який пройде в УКУ.

Організатори проекту:

Центр думки Івана Павла ІІ (Варшава) та Український Католицький Університет (Львів) за фінансової підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Проект проходить у два етапи. Вже 9-15 жовтня 25 молодих людей зі Львова, Кам’янця-Подільського, Києва, Ужгорода, Тернополя, Чернівців стануть учасниками Школи документального кіно «Скарб Солідарності». На них чекають інтенсивні практичні заняття з документалістики, а також семінари, присвячені спадщині польської «Солідарності» та української Революції Гідності. Учасники школи матимуть місяць, аби зняти власний фільм. Згодом у листопаді відбудеться фестиваль, де учасники представлять свої напрацювання, а найкращі короткометражки отримають нагороду в розмірі 25 000 гривень.

Протягом листопада Український Католицький Університет запросить також громадськість до відкритих дискусій на тему змін у суспільстві в контексті Солідарності та Революції Гідності за участю відомих закордонних та українських експертів.

За словами одного з натхненників проекту, професора УКУ, о Олега Кіндія, українське суспільство змінюється, і ми маємо вплив на ці зміни. Польща пережила подібну трансформацію у 80-х роках минулого сторіччя завдяки потужному громадському руху, який отримав назву «Солідарність». Досвід «Солідарності» є особливо цінним для України зараз, і він може стати для українського контексту «справжнім скарбом».

При цьому кіно та візуальні образи мають великий влив, здатні показувати правду. Як саме використати можливості візуального мистецтва і актуалізувати важливі для нашого суспільства істини – говоритимемо на Школі документального кіно.

Лектори проекту:

Ярослав Грицак – історик і публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського католицького університету. Головний редактор наукового річника «Україна модерна».

Марта Дзідо – письменниця, режисерка документальних фільмів «Доунтовн – місто Даунів» (нагороджений м. ін. Hollywood Eagle Documentary Award), та «Жіноча солідарність» (нагороджений м.ін. Beyond Borders – Krzysztof Kieslowski Award).

Пьотр Шьлівовский – продюсер та журналіст, режисер історичного документального серіалу «Незалежна культура в Польській Народній Республіці» (2010).

Міхал Лучевський – соціолог, психолог, методолог, автор програми «Скарб Солідарності», заступник директора Центру Думки Івана Павла ІІ. Головний редактор журналу «Стан Речей».

Збігнєв Ставроський – філософ політики, професор в Інституті політології Університету Стефана Вишинського в Варшаві, директор Інституту думки Йозефа Тішнера в Кракові.

Міхал Гаврілов – науковець, історик, що займається Солідарністю, та студентськими протестними рухами в 80-х роках.

о. Олег Кіндій – доктор патристичного богослов’я, викладач Українського Католицького Університету, доцент кафедри богослов’я, заступник декана з міжнародних зв’язків.

Петро Дідула – фотограф, журналіст, режисер фільмів «Три історії Галичини» та «Жінки майдану».

Степан Дмитришин – відеооператор, монтажер, журналіст, широко співпрацює з неприбутковими організаціями у сфері створення просвітницьких відеоматеріалів.

Програма