Сьогодні – Всесвітній день тварин

Всесвітній день тварин (англ. World Animal Day) – це міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, що святкується кожного року 4 жовтня.
     1719  

Фото: facebook.com/MNSLVIV

Цього дня товариства із захисту прав тварин проводять акції у багатьох країн світу. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх не найголовніших потреб.

Окрім того, Всесвітній день тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім’ї.

Історія цього дня починається із міжнародного конгресу прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році.

Дату проведення Всесвітнього дня тварин вибрали не випадково. 4 жовтня – день пам’яті про Франциска Ассізького, одного з найшановніших у католицькій церкві святих. Франциск Ассізький вважається у католиків за покровителя тварин, тому учасники конгресу зупинилися саме на цьому дні.

Ідея проведення такого дня прижилася у всьому світі, у 2008 році різноманітні заходи, присвячені цій даті, відбулися вже у 66 країнах світу.

В Аргентині цей день святкують 29 квітня, у день пам’яті про смерть Ігнасіо Лукаса Альбаррасіна (1926), засновника Аргентинського товариства захисту тварин і автора Закону про захист тварин.

Львівські рятувальники оригінально привітали «господарів усіх пухнастих, парнокопитних та крилатих» на facebook-сторінці Головне управління ДСНС України у Львівській області.

«Бажаємо, аби ваші вірні друзі ніколи без вас не ходили на прогулянки, побачення чи займалися дослідженням сусідніх територій.
Особливий привіт хочемо передати малим пухнастикам, які так полюбляють проводити свій час у кронах високих дерев. Бережіть своїх улюбленців! А у випадку біди телефонуйте до рятувальників за номером 101», – додали в ГУ ДСНС та розмістили фотографії тварин, яких врятували працівники управління.