На Львівщині встановлять пам’ятні знаки воїнам УПА

Львівська обласна рада планує виділити кошти на впорядкування та встановлення пам'ятних знаків на місцях боїв і поховань загиблих воїнів УПА.
     730  

Відповідне рішення ухвалила на своєму засіданні у понеділок, 2 жовтня, комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ.

Як відомо, на Львівщині 2017-й проголошено Роком Української Повстанської Армії. Відтак, за рішенням комісії, департамент архітектури та містобудування ОДА мав під час підготовки обласної програми «Охорона та збереження культурної спадщини Львівської області на 2018 рік» додати окремий напрямок, який стосується встановлення на території області пам’ятних знаків воїнам УПА. До переліку населених пунктів на 2018 рік, у яких встановлюватимуть пам’ятні знаки, увійдуть ті, які матимуть співфінансування з місцевих бюджетів.

Як повідомила директор департаменту Оксана Ткачук, є понад 500 пропозицій щодо місць вшанування, однак їх системно проаналізують і відберуть саме ті, які історично підтверджують поховання «упівців».

У зазначеній обласній програмі заплановано передбачити необхідні кошти на виготовлення малих і великих хрестів. Їх можуть розпочати встановлювати ще цьогоріч.

Нагадаємо, 14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, на Львівщині урочисто відзначать 75-річчя створення Української Повстанської Армії, а також День захисника України. З цієї нагоди в області планують організувати низку урочистих заходів.