На Яворівщині відбувся фестиваль музичної спадщини отця Михайла Вербицького

У неділю, 1 жовтня, у селі Завадів на Яворівщині відбувся фестиваль музичної спадщини отця Михайла Вербицького – «У музиці – молитва, у молитві – музика»
     887  

Творчий доробок відомого українського композитора презентували церковні та аматорські хори, ансамблі та солісти Львівщини.

Свою творчість гостям заходу представили церковні хори храмів Яворівщини: села Завадів, хор «Вервиця» села Домажир, аматорський хор «Вірую» села Ямельня, народний аматорський ансамбль бандуристів «Мальованка» РНД «Сокіл» міста Яворів, народна чоловіча хорова капелла «Прометей» ЛНУ імені Івана Франка, галицький академічний камерний хор Львова. Окрасою фестивалю став сольний виступ лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів гітаристів Віктора Паламарчука.

Довідково. До села Завадів Михайло Вербицький прибув у 1850 році, після закінчення Перемишльської семінарії та висвячення на священика. Це була його перша парафія. Молодий парох залишив за собою глибокий слід у селі: підготував основу для приходської школи, згуртував селян, маючи написану ним музику Літургії та хориста-професіонала Івана Музикевича, організував прекрасний хор церковного піснеспіву. Традиція передавалася через покоління і сьогодні завадівський церковний хор продовжує виконувати твори на музику отця Вербицького.

У перший період служіння Вербицький написав 12 причасників для хору. На жаль, ці твори не збереглися.